Remont szkoły podstawowej na Sławinie

Prace remontowe w lubelskich szkołach

W ostatnim czasie miejscy urzędnicy znaleźli środki finansowe pozwalające na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych oraz budowlanych w kilku lubelskich szkołach. W jednej z nich powstanie nowoczesna sala gimnastyczna, inną właśnie rozbudowuje wykonawca prac.

Oświata w mieście ma się coraz lepiej!

Urząd Miasta w Lublinie regularnie przeprowadza niezbędne prace, które umożliwiają dzieciom i młodzieży edukację w jak najlepszych warunkach. Niektóre szkoły przechodzą właśnie przebudowę, a dwie inwestycje oświatowe mają naprawdę spore rozmiary.

Powiększenie SP na Sławinie

W Szkole Podstawowej na osiedlu Sławin już od kilku miesięcy trwa rozbudowa szkoły. Obecnie budynek jest zdecydowanie przepełniony i nie ma możliwości przyjmowania kolejnych chętnych. Tymczasowym rozwiązaniem było przeniesienie części dzieci (chodzących do przedszkola i zerówki) do budynku obok szkoły, który wykonawca dostosował do potrzeb oświaty. Jest to jednak rozwiązanie tymczasowe, a wkrótce 150-200 dzieci będzie mogło uczyć się i rozwijać w nowych salach.

Nowy segment przedszkolny szkoły przy ulicy Słowikowskiego niedługo będzie gotowy w stanie zamkniętym. Zimą rozpoczną się więc zapewne prace wykończeniowe.

Nowa sala gimnastyczna w LO

Drugą z dużych inwestycji w lubelską oświatę jest budowa nowej, dużej sali gimnastycznej. Będzie służyć uczniom I Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie im. S. Staszica.

Prace idą sprawniej, niż zakładano. Ma na to wpływ bardzo korzystna pogoda, która sprawia, że w robotach nie ma przestojów. Przyszłą sala gimnastyczna posiada już bowiem fundamenty oraz wymurowane wszystkie ściany. Wykonawcy pozostały więc tylko prace wykończeniowe oraz położenie dachu.

(fot. UM Lublin)