Otwarcie nowego skweru na Tatarach

Długo wyczekiwane otwarcie skweru na lubelskich Tatarach. Mieszkańcy wreszcie mają miejsce rekreacji i odpoczynku w pobliżu domu

W sąsiedztwie ulic Motorowej oraz Montażowej powstał piękny skwer. Długo wyczekiwane miejsce wypoczynku to dla mieszkańców świetna wiadomość.

Skwer skryty między blokami

Na osiedlu Tatary brakowało takiego miejsca. Wśród bloków powstał zatem skwer o łącznej powierzchni około pół hektara. Jest tam wszystko, co potrzebne do codziennego odpoczynku, rekreacji lub spaceru. Na nowych alejkach stanęły ławki. Nieopodal znajduje się siłownia na świeżym powietrzu oraz atrakcyjny plac zabaw dla dzieci. Całość otaczają nowe nasadzenia roślin oraz zadbana trawa.

Koszt tej inwestycji wyniósł trzysta pięćdziesiąt tysięcy złotych. Została zaprojektowana dla wszystkich mieszkańców, niezależnie od ich wieku. Każdy znajdzie tu atrakcyjny dla siebie sposób na spędzenie czasu.

Zupełna przemiana niepozornego placyku

Dotychczas w tym miejscu teren pokrywał beton, który rozebrano i wywieziono. Większość przestrzeni stanowi teraz zieleń, co jest znacznie przyjemniejsze dla mieszkańców korzystających z tego miejsca. Śliczne alejki posiadają nawierzchnię z drobnej kostki brukowej, co jest eleganckim i wytrzymałym rozwiązaniem.

Plac zabaw dla dzieci teraz będzie wykonany w bardzo nowoczesny sposób. Nie zabrakło bowiem lubianych przez dzieci sprzętów oraz nawierzchni wykonanej z miękkiego tworzywa, które pozwoli uniknąć siniaków i większych obrażeń podczas zabawy. Na placu zabaw stanęła bujana ważka i karuzela dla kilku dzieci.

Siłownia na świeżym powietrzu dla mieszkańców

Wykonawca przygotował dla mieszkańców siłownię na świeżym powietrzu. Siłownię wyposażono kompleksowo. Mieszkańcy wkrótce skorzystają więc z orbitreka, biegacza oraz kołą tai-chi. Komplet ćwiczeń może także uzupełnić rozciąganie na twisterze.

Siłownie na świeżym powietrzu uwielbiają osoby w każdym wieku. Dzieci lubią się bawić tu ze swoimi rodzicami. Także dla starszych osób jest to atrakcyjne miejsce, pozwalające na wykonanie prostych, a akrze bezpiecznych ćwiczeń. Miłośnicy sportu mogą wiele ćwiczeń wykonać także w swoich domach.

Wkrótce otwarcie dla mieszkańców

Otwarcie nowego skweru dla mieszkańców Tatar już wkrótce. Teren został oświetlony latarniami i posiada monitoring. Dzięki temu bezpieczne korzystanie ze wszystkich udogodnień jest możliwe także w jesiennej i zimowej aurze.