Zlikwidowana siłownia na Sławinie

Zniknęła siłownia sfinansowana z Budżetu Obywatelskiego

Na Lubelskim Sławinie ostatnio doszło do nietypowego incydentu. Siłownia na wolnym powietrzu, która była zamontowana przy ul. Kasztelańskiej, zniknęła.

Siłownia na świeżym powietrzu przy ul. Kasztelańskiej

Lubelscy internauci donoszą zaniepokojeni: siłownia na świeżym powietrzu przy ul. Kasztelańskiej została zdemontowana i wywieziona. To skutek roszczeń prawnych dotyczących działki, na której funkcjonowała. Mieszkańcy chętniej z niej korzystali. Zresztą sami o nią wnioskowali poprzez głosowanie na ten projekt w jednym z ostatnich Budżetów Obywatelskich.

Przedstawiciele lubelskiego Urzędu Miasta wyjaśniają sprawę. Likwidacja siłowni przy ul. Kasztelańskiej to efekt wyroku w sprawie zwrotu jednej z nieruchomości oraz działki.

Krótka historia siłowni?

Mieszkańcy Sławina długo starali się o powstanie takiego miejsca. Siłownie na świeżym powietrzu to nie tylko miejsca, gdzie można ćwiczyć. To miejsca spotkań, rekreacji i zabawy dla całej rodziny.

Rada Dzielnicy Sławin w Lublinie długo starała się o zachowanie siłowni przy ul. Kasztelańskiej. Walczył o to także radny Prawa i Sprawiedliwości, Stanisław Brzozowski. Niestety, starania zakończyły się fiaskiem, a prywatny właściciel nie odpuścił.

Co dalej ze sprzętami ze zdemontowanej siłowni?

Niektórzy liczyli na nową lokalizację siłowni plenerowej, czyli po prostu na jej przeniesienie. Tak też się stało, niestety sprzęt nie będzie już służył mieszkańcom Sławina. Sprzęty ze zlikwidowanej siłowni zostały bowiem przeniesione na Czechów, dokładniej do Doliny Czechówki. Tam na terenach zielonych powstanie teren do rekreacji.

Siłownia, czy ćwiczenia w domu lub plenerze? Zobacz także inne sposoby na podtrzymanie dobrej formy!