Problem z wynajmem pokoju w Lublinie

Problem z wynajęciem pokoju w Lublinie

Coraz trudniej znaleźć wolny pokój do wynajęcia w stolicy województwa lubelskiego. Ceny są różne, standard też. Dostępność jest jednak bardzo mała.

Ceny pokoi do wynajęcia w Lublinie

Koszt wynajęcia jednoosobowego pokoju zależy w dużej mierze od lokalizacji mieszkania oraz standardu wykończenia. Najtańsze pokoje były dostępne w cenach 400-500zł na miesiąc,. Górna półka to 1000-1100 złotych miesięcznie. Do tych kwot często należy doliczyć opłaty: czynsz, Internet i liczniki.

Osoby, które chciałyby wynająć pokój muszą się jednak spieszyć – w serwisach z ogłoszeniami jest bowiem coraz mniej wolnych pokoi. Jeszcze dwa-trzy miesiące temu bez problemu można były wybierać spośród kilkudziesięciu ofert w serwisach ogłoszeniowych. Dziś często jest ich kilka, nie wiadomo też czy ogłoszenia są aktualne.

Kto wynajmuje pokoje w mieście?

Wynajęcie pokoju jest jednym z najtańszych sposobów na zamieszkanie w Lublinie. Taką opcję wybierają często uczniowie i studenci. Pokoje cieszą się także popularnością wśród pracowników, także tymczasowych, którzy przyjeżdżają do stolicy Lubelszczyzny z innych stron Polski i zza granicy.

Dla wielu osób wynajem mieszkania stał się sposobem na życie. Inwestując w ten sposób można bowiem zabezpieczyć swój majątek, a nawet zyskać. Ceny mieszkań, a co za tym idzie – ich wynajmu – od wielu lat nieustannie rosną. Pewnym rozwiązaniem problemu małej dostępności mieszkań w Lublinie mogłoby być wybudowanie takich budynków przez miasto. Wiele miast działa w ten sposób, co wielu osobom ułatwia znalezienie własnych czterech kątów.