RyanAir odwołał loty z Lublina

RyanAir odwołał loty na 70 trasach. Nie polecimy także z Lublina

Operator znanych i popularnych linii lotniczych RyanAir odwołał loty na 70 trasach. Przez pandemię zawieszone są również loty z Lublina, między innymi do Dublinu.

RyanAir odwołał loty na 70 trasach w całym kraju

Przedstawiciele ekonomicznych linii lotniczych RyanAir ogłosili zawieszenie lotów na 70 trasach. Powodem jest niski poziom zaszczepienia Polaków i wysoka liczba zakażeń na koronawirusa. Samoloty nie odlecą, ani nie przylecą do Polski już od stycznia 2022 roku. Dotyczy to również lotniska Lublin-Świdnik. Stąd mieszkańcy miasta i okolic latali najczęściej do Dublina, choć były też inne trasy.

RyanAir zapowiedział zawieszenie lotów z Lublin Airport w Świdniku do Dublina aż do 2 lutego, czyli na nieco ponad miesiąc. Dalsze decyzje zapadną za 3-4 tygodnie w oparciu o aktualne dane.

WizzAir i RyanAir odwołał loty na wielu trasach przez „omikrona”

Wcześniej podobne działania podjął największy konkurent RyanAira – WizzAir. Obie linie należą do najtańszych operatorów samolotów w kraju, tym samym mają najwięcej połączeń. Popularność jest spowodowana między innymi bogatą siatką połączeń z wielu miast w Polsce (m.in. Poznań, Warszawa, Kraków, Katowice, Wrocław, Lublin, Gdańsk i inne) i niskimi cenami. Do jednego z wielu europejskich miast można polecieć, jeżeli trafimy na okazję, nawet za kilkadziesiąt złotych w jedną stronę.

RyanAir odwołał loty na 70 trasach w całym kraju głównie ze względu na pojawienie się nowego szczepu wirusa. Omikron jest przyczyną coraz większej liczby zakażeń, póki co władze europejskich krajów nie mają skutecznych metod na przeciwdziałanie nowej fali.

Pomimo masowych szczepień na Wyspach Brytyjskich notuje się rekordy zachorowani na omikrona.