Iluminacje - festiwal w Lublinie

Festiwal Bożego Narodzenia w Lublinie

Od Mikołajek w naszym mieście trwa Festiwal Bożego Narodzenia w Lublinie. Co to za wydarzenie?

Festiwal Bożego Narodzenia w Lublinie – co to jest?

Trwający od szóstego grudnia wydarzenie jest cyklicznym eventem w naszym mieście. W jego skład wchodzi wiele działań odbywających się na terenie całego miasta. Wszyscy mieszkańcy z pewnością widzą je na co dzień – są to między innymi iluminacje świąteczne w całym mieście. Nie tylko w Lublinie w tym roku miasto rozświetliło się tysiącami światełek.

Miejscy urzędnicy nie byli pewni, czy w tym roku uda się zrealizować plan. Wszystko przez ciężką sytuację budżetową związaną z pandemią.

Jakie działania w trakcie Festiwalu Bożego Narodzenia w Lublinie?

Festiwal Bożego Narodzenia w Lublinie co roku wiąże się z wieloma atrakcjami dl osób w każdym wieku. To między innymi nauka kolędowania i tradycyjnych pieśni, a także pokazy taneczne i wokalne. Te odbywają się w Muzeum Wsi Lubelskiej. Centrum Inspiracji Turystycznej organizuje, jak co roku, miejskie gry. Dzięki nim można nie tylko przyjemnie spędzić czas, ale także poznać ciekawe historie dotyczące miasta i związane z nim osoby.

W ciągu trwania Festiwalu Bożego Narodzenia w stolicy województwa lubelskiego odbywają się liczne koncerty miejscowych grup wokalnych i instrumentalnych. Niektóre z nich odtwarzają dawną muzykę,

Szopka, w której uczestniczą mieszkańcy miasta

Bożonarodzeniowe przedstawienie w ramach Festiwalu Bożego Narodzenia w Lublinie zakłada udział mieszkańców. Każdy może zgłosić się i odegrać pewną rolę. To świetna zabawa dla całych rodzin, dzieci, a także dorosłych.