Świąteczne ozdoby w Lublinie

Świąteczne ozdoby w Lublini

Każdego roku stolica województwa lubelskiego rozświetla się blaskiem wielu świątecznych światełek i ozdób. Ulice Lublina stają się po prostu śliczne, co przyznaje wielu mieszkańców miasta.

Dziś rozpoczęto montaż ozdób

Na środę 1 grudnia władze miejskie zaplanowały początek instalacji świątecznych oraz noworocznych ozdób. Główne miejsca w mieście, które co roku przyciągają wiele osób i są szczególnie bogato przystrojone, to:

  • Plac Litewski w Lublinie;
  • Deptak;
  • Stare Miasto;

Wiele innych ulic także będzie miało swoje świąteczne ozdoby. Wykonawca powinien zdążyć z podłączeniem wszystkich instalacji do szóstego grudnia. Wtedy, o godzinie 16:00 zaplanowane jest pierwsze uruchomienie iluminacji.

Iluminacje mimo pandemii

Lubelscy radni kolejny raz postanowili na przeznaczenie niemałej sumy z budżetu miasta na świąteczne oraz noworoczne oświetlenie. Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, przedstawiciele Ratusza uznali, że warto przeznaczyć pieniądze na tak przyjemne dla mieszkańców i turystów rzeczy.

Na miejskich latarniach pojawią się instalacje inspirowane marką miasta. Poza oświetleniem ulic i kluczowych miejsc, w Lublinie pojawi się kilka dodatkowych instalacji. To między innymi świąteczna ramka, która pozwoli na wykonanie zdjęć. Posiada napis „Wesołych świąt życzy Lublin” i z pewnością wielokrotnie zobaczymy ją w mediach społecznościowych.

Trzynastometrowej wysokości choinka jak co roku stanie przy placu Łokietka. Pod jedną z galerii handlowych stanie natomiast świąteczna szopka. Całość sprawi, że popołudniowe i wieczorne spacery będą w tym roku bardzo przyjemne. Z pewnością więc wiele osób wybierze taki sposób na spędzenie czasu, szczególnie, gdy ulice miasta pokryje warstwa śniegu.

Zobacz też, jak władze innych polskich miast podeszły do zagadnienia iluminacji świątecznych.

Terminy montażu ozdób

Uliczne iluminacje wiesza wykonawca od dziś do 4. grudnia.

Szopka Bożonarodzeniowa powstanie w dniach 6-9 grudnia.

Światełka na choince rozświetlą się6 grudnia.