Konsultacje społeczne

„Plan dla dzielnic”. Prezydent Krzysztof Żuk spotyka się z mieszkańcami Lublina

W ostatnim czasie coraz bardziej popularne stały się w Lublinie konsultacje społeczne. Tym razem Prezydent spyta mieszkańców o ich zdanie w ramach programu „Plan dla dzielnic”.

Na jakie tematy wypowiedzieli się mieszkańcy Lublina?

„Plan dla dzielnic” polega w pewnym stopniu na zbieraniu informacji od samych mieszkańców miasta. Zapotrzebowanie na różnego rodzaju inwestycje jest bardzo duże, przedstawiciele miasta chcą więc zbadać, czego Lublinianie potrzebują w pierwszej kolejności.

„Plan dla dzielnic” pozwoli na budowę szkół i przedszkoli, remonty i przebudowy dróg, ścieżek rowerowych, wyznaczanie dodatkowych przejść dla pieszych. To lokalne inwestycje, które poprawiają jakość codziennego życia w mieście. W ramach spotkania „Plan dla dzielnic”, możliwość zabrania głosu mieli tym razem mieszkańcy Stawina, Szerokiego i Stawinka.

Czego brakuje mieszkańcom tych dzielnic?

Według informacji otrzymanych od mieszkańców wspomnianych dzielnic, najbardziej doskwierają im problemy z komunikacją miejską. Kolejnym problemem jest brak lokalnego domu kultury. Rodzice dzieci zgłosili natomiast potrzebę wybudowania olejnej szkoły w okolicy. Ta miałaby być wybudowana przy ulicy Głównej w Lublinie.

Problemem – jak zwykle w takich sytuacjach – są pieniądze. Miasto nie jest w stanie sfinansować wszystkich inwestycji, których potrzebują mieszkańcy. Konsultacje pozwoliły jednak na wytypowanie tych najpilniejszych.

Konsultacje społeczne są chętnie przeprowadzane także w innych miastach w Polsce.