Do czwartku autobusy kursują jak w święta

W poniedziałek autobusy w Lublinie wciąż będą kursować jak w Święta!

Pasażerowie lubelskiej komunikacji miejskiej mogą się zdziwić, gdy w poniedziałek wyruszą w podróż. Transport zbiorowy wciąż funkcjonuje jak w czasie świątecznym,

W poniedziałek lubelskie autobusy kursują jak w Święta Bożego Narodzenia

Mimo zakończenia Świąt Bożego Narodzenia, w poniedziałek rozkład jazdy autobusów i trolejbusów nie wraca jednak do normy. Władze miasta i przedstawiciele ZTM w Lublinie postanowiły zachować jeszcze przez pewien czas świąteczny rozkład.

Świąteczny rozkład funkcjonuje do Sylwestra

W piątek , 31.12.2021 roku rozkład jazdy lubelskiej komunikacji miejskiej zmieni się na sylwestrowy. Do tego czasu będą jeździły jak w święta. Czym spowodowane są takie działania? Przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie zapewne biorą pod uwagę znaczną liczbę urlopów w okresie między Świętami, a Nowym Rokiem. Szkoły i przedszkola w dużej mierze pozostają zamknięte, nie ma więc potrzeby częstego kursowania pojazdów – autobusów i trolejbusów.

Wkrótce pojedziemy flotą nowych autobusów

Lublin jest jednym z najbardziej nowoczesnych polskich miast, jeśli weźmiemy pod uwagę tabor komunikacji publicznej. Coraz więcej pojazdów ma napęd hybrydowy i elektryczny – miasto regularnie zamawia kolejne partie tych ekologicznych pojazdów.

Także inne miasta – w tym ostatnio Rzeszów – zamawiają autobusy elektryczne. W Lublinie wkrótce mogą się natomiast pojawić pojazdy wodorowe, co zapowiedzieli przedstawiciele ZTM już jakiś czas temu. To jedne z najbardziej przyjaznych dla środowiska pojazdów, jakie mogą kursować po miejskich drogach.