Policja zatrzymała 28 pijanych kierowców

Znamy statystyki drogówki. Wiele wykroczeń w trakcie Świąt Bożego Narodzenia, nie zabrakło pijanych kierowców

Policja opublikowała statystyki dotyczące zatrzymać kierowców i sytuacji na drogach w okresie świątecznym. Niestety, jak co roku nie zabrakło wielu pijanych kierowców. Na Lubelszczyźnie było niemal 200 wypadków.

Duży ruch uliczny i wzmożone kontrole policyjne w Święta

Lubelska Policja od wielu lat próbuje w jak najlepszym stopniu zadbać o bezpieczeństwo na drogach w naszym regionie. Niezależnie od tego, jakie aktualnie jest święto, przeważnie skutki są podobne. Pijani kierowcy wyjeżdżają na drogi, które są pełne spieszących się kierowców. Prowadzi to do wielu niebezpiecznych sytuacji oraz kolizji drogowych.

Kontrole policyjne w Święta Bożego Narodzenia 2021 roku jak co roku dla wielu kierowców skończyły się mandatami lub odebraniem uprawnień do kierowania pojazdem. W tym roku statystki jednoznacznie wskazują więc, że w trzy dni średnia ilość zdarzeń na drogach została mocno przekroczona.

Policyjne statystyki ze Świąt – niemal 200 wypadków na Lubelszczyźnie

W województwie lubelskim doszło do 174 kolizji i wypadków drogowych. Na szczęście w tym roku nikt nie zginął w Święta na lubelskich drogach, co w poprzednich latach niestety miało miejsce. Policjanci z drogówki zatrzymali 28 kierowców prowadzących samochody pod wpływem alkoholu. W samą Wigilię funkcjonariusze Policji złapali dziesięciu pijanych kierowców. Niestety, niemal każde święta i weekendy oznaczają kilka do kilkunastu zatrzymanych nietrzeźwych kierowców.

Kontrole policyjne w Święta są – jak widać – niezbędne. Funkcjonariusze przez cały rok starają się edukować kierowców w całym kraju. Warto zachowywać ostrożność i dostosować prędkość do ograniczeń, a także warunków na drodze. W przeciwnym razie możemy bowiem narazić siebie pasażerów na wypadek.