Aqua Lublin

Alarm pożarowy w Aqua Lublin

W lubelskim kompleksie basenowo rekreacyjnym przy ul. Zygmuowskich włączył się alarm pożarowy.

Alarm pożarowy w Aqua Lublin

Alarm włączył się w niedzielę, 2 stycznia 2022 roku około godziny dziewiętnastej. Obsługa poinformowała więc osoby, które przebywały wewnątrz, o konieczności ewakuacji. Trzy zastępy strażackie przyjechały na miejsce. Straż Pożarna otrzymała wezwanie z automatycznego systemu alarmowego, który działa w Aqua Lublin. Alarm pożarowy w Aqua Lublin zmusił kilkadziesiąt osób do ewakuacji.

Było to podyktowane procedurami związanymi z bezpieczeństwem. Wymuszają konieczność ewakuacji wszystkich osób przebywających na terenie obiektu. Aqua Lublin był więc niedostępny dla gości aż do czasu zakończenia prac przez strażaków.

Fałszywy alarm pożarowy w Aqua Lublin

Jak się okazało już po przybyciu strażaków, alarm pożarowy w Aqua Lublin był fałszywy. Nie wiemy w tym momencie, dlaczego zabezpieczenie się włączyło. Służby pracują nad wyjaśnieniem tej sytuacji.

Aqua Lublin jest jedynym basenem w Lublinie, który posiada także basen olimpijski o długości 50 metrów. Ma aż 20 torów, pozwala więc na przeprowadzenie zawodów. Został zaprojektowany w taki sposób, że można go podzielić na mniejsze, 25-metrowe, baseny. Zawody może oglądać nawet ponad dwa tysiące osób na widowni. W kompleksie basenowym nie zabrakło oczywiście innych atrakcji. Jest tam rwąca rzeka, zjeżdżalnie i jacuzzi. Pod Aqua Lublin znajduje się parking na 185 samochodów, który jest bezpłatny. Wielu Lublinian ceni sobie możliwość korzystania z tego basenu. Tobowiem nowoczesny obiekt.

Na basenie można ćwiczyć, to bowiem świetny sposób na podtrzymanie kondycji w okresie zimowym. Zobacz, jak wykonywać ćwiczenia z aquaaerobic.