Wypadek na DK17 - 13 rannych

Wiele ofiar wypadku autokaru w drodze z Lublina do Zamościa

Wypadek autokaru na drodze krajowej nr 17 sprawił, że wiele osób trafiło do szpitala. Wśród poszkodowanych były także dzieci.

Wypadek autokaru na drodze krajowej nr 17

Do wypadku doszło dziś około godziny trzynastej. Wypadek autokaru na drodze krajowej nr 17 zdarzył się na fragmencie trasy z Lublina do Zamościa, który przebiega przez las. Autobus zsunął się do przydrożnego rowu i przewrócił się na bok w okolicy miejscowości Łopiennik Podleśny. Na miejscu szybko zjawiły się służb ratunkowe – wiele zastępów Straży Pożarnej, Policja, a także kilkanaście karetek pogotowia.

Ratownicy przewieźli do szpitala trzynaście poszkodowanych w wyniku wypadku osób. Były wśród nich także piątka dzieci. Dwie z trzynastu osób zostały wypuszczone do domu po przeprowadzeniu badań.

Wypadek autokaru na drodze krajowej nr 17 – jak do niego doszło?

W wypadku wziął udział litewski autokar. Pasażerowie wracali na Litwę z wycieczki w góry. Piotr Czemerys z PSP w Krasnystawie wyjaśnia, jak doszło do wypadku. Autobus najechał na pobocze, które było dość miękkie i grząskie. Spowodowało to ściągnięcie pojazdu do rowu i jego przewrócenie na bok.

Autokarem podróżowało czterdzieści sześć osób, w tym dwóch kierowców. Największe obrażenia (wielonarządowe obrażenia) miał jeden z pasażerów przygnieciony przez autokar. Do szpitala transportował ją helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Co dalej z pasażerami litewskiego autokaru?

W autokarze podróżowało na Litwę 44 pasażerów i dwóch kierowców. Trzynaście osób przewieziono do szpitali w regionie, gdzie lekarze zapewnili im odpowiednią pomoc. Pozostałe 33 osoby ugościła Ochotnicza Straż Pożarna z pobliskiej jednostki. Turyści otrzymali miejsca w ciepłej jednostce.

W pierwszej części akcji ratunkowej droga była całkowicie zablokowana. Samochody osobowe, które mogły zawrócić, skierowano na objazd. Ciężarówki musiały natomiast stać i czekać. Ruch jest już jednak możliwy. Obecnie na drodze policyjna drogówka zorganizowała bowiem ruch wahadłowy.

W ostatnim czasie dochodziły do nas informacje o wielu wypadkach w regionie. Zobacz artykuł o tragicznym wypadku w Dębicy.https://infodebica.pl/tragiczny-wypadek-w-debicy/