Nowy dom kultury - zajęcia z foto

Była apteka, będzie nowy Dom Kultury! Zmiany przy ul. Herberta

W miejscu zamykanej apteki pojawi się lokalny Dom Kultury. Czy to dobra zmiana dla mieszkańców ul. Herberta i okolic? Większość twierdzi, że tak.

Dom Kultury przy ulicy Herberta w Lublinie

W Lublinie przy ulicy Herberta stoi budynek handlowo-usługowy. Na dolnym piętrze większość powierzchni zajmuje sklep Społem. W budynku znajduje się także apteka, lecz wkrótce sytuacja się zmieni. Dzięki staraniom osiedlowych radnych w miejscu apteki powstanie wkrótce placówka kulturalna. Dom Kultury przy ulicy Herberta to pomysł, który podoba się lokalnej społeczności.

Dom Kultury przy ulicy Herberta może powstać nawet w ciągu kilku miesięcy. Wkrótce ruszą prace remontowe. Mają na celu dostosowanie wnętrza byłej apteki do nowych potrzeb.

Nowy Dom Kultury przy ulicy Herberta 14 – co się tam będzie działo?

W nowopowstałym Domu Kultury przy ul. Herberta w Lublinie odbywać się będą zajęcia dla lokalnej społeczności i nie tylko. Ich uczestnikami mogą być dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Nie poznaliśmy jeszcze oficjalnej rozpiski konkretnych zajęć i godzin ich odbywania się. Wiemy natomiast, że zajęcia będą związane z malarstwem, fotografią, nagrywaniem filmów wideo. Pomogą w tym pracownie tematyczne w budynku Domu Kultury.

Funkcję nadrzędną nad nowym miejscem ma być Dzielnicowy Dom Kultury „Brochowice”.Przedwczoraj na jednej z sesji, radni dowiedzieli się, jakie fundusze będą potrzebne do tej inwestycji. Wszystko jest więc już dopięte na ostatni guzik.

Zgłosiło się dziesięciu wykonawców

Firm, które chciałyby przeprowadzić remont zgłosiło się dziesięć. W przetargu padały zupełnie rozbieżne kwoty – od około 650 tysięcy złotych, aż po sumę 2x większą – 1,3 miliona. Limit ustalony przez miejskich radnych wynosi niecałe 900 tysięcy złotych. Pięć firm mieści się zatem w tym limicie.

Nowy Dom Kultury posłuży mieszkańcom już od końcówki najbliższych wakacji – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Krakowski dom kultury ogłosił ogólnopolski konkurs literacki. Być może podobne inicjatywy podejmie też Dom Kultury przy ul. Herberta 14.