Budowa drogi S17 wkrótce sie rozpocznie

Nowa droga S-17 Lublin-Zamość prawie gotowa

Dwa kolejne odcinki drogi szybkiego ruchu z Lublina do Zamościa wkrótce zostaną oddane do użytku. Jest to więc kolejna dobra nowina dla kierowców z regionu.

Droga S–17 Lublin – Zamość

Drogą szybkiego ruchu S-17 wkrótce pojedziemy jeszcze dalej. Mowa o dodatkowych dwudziestu dwóch kilometrach. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła niedawno wniosek, który ma to umożliwić. Mowa o wydaniu decyzji środowiskowej dla budowy dwóch odcinków o łącznej długości 22 km.

Nowe odcinki to Krasnysław-Łopiennik i Zamość Wschód-Zamość Sitaniec. Bez pozytywnego rozpatrzenia wniosku nie można bowiem pójść krok dalej i rozpocząć budowy. Środowiskowa decyzja ma zatwierdzić planowany przebieg drogi. GDDKiA tłumaczy, że bez tego nie można wydać pozwolenia na rozpoczęcie budowy inwestycji.

Kiedy powitanie nowa droga S–17 Lublin – Zamość ?

Pierwszy wspomniany odcinek ma niecałe dziesięć kilometrów (09,9 km). Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad proponuje kilka wariantów, którędy miałaby przebiegać ta droga. Ten odcinek miałby przebiegać w dużej mierze równolegle do istniejącej drogi krajowej nr 17.

Odcinek zlokalizowany niedaleko Zamościa ma omijać miasto od północno-wschodniej strony. Ma około 12 kilometrów długości. Węzeł Zamość-Północ znajduje się na skrzyżowaniu z drogą z Zamościa do Chełma. Nowa droga musi przeciąć linię kolejową.

Postępowanie ogłoszono jeszcze pod koniec grudnia 2021 roku, co ma przyspieszyć całą procedurę. Inwestycja zaplanowana jest w systemie „zaprojektuj i zbuduj”. Ma to więc pozwolić na dość szybkie uporanie się z formalnościami. Nowa droga z pewnością okaże się pomocna dla mieszkańców, a także przyjezdnych i osób przejeżdżających tędy tranzytem.

Inne nowe drogi, które powstają w Polsce: