Dworzec Metropolitalny plan

Dworzec Metropolitalny rośnie w oczach!

Jedna z największych inwestycji w Lublinie w ostatnich latach pnie się do góry. Dworzec Metropolitalny rośnie w oczach. Mieszkańcy miasta mogą już powoli zobaczyć jego bryłę.

Dworzec Metropolitalny rośnie w oczach

Budowa Dworca Metropolitalnego w Lublinie jest ogromną inwestycją. Trwa od dawna, choć do niedawna efekty nie były widoczne. Od jakiegoś czasu konstrukcja dworca wyszła spod ziemi za sprawą postawionych przez wielkie dźwigi elementów konstrukcji hali dworcowej.

Koszt prac wyniósł dotychczas niemal dziewięćdziesiąt milionów złotych. To oczywiście nie koniec wydatków związanych z dworcem, Budowa Dworca Metropolitalnego w Lublinie nieco się przeciąga. Powodem było kilka nieprzewidzianych przerw w pracy.

Planowany termin oddania prac nie jest raczej realny

Początkowe plany zakładały zakończenie prac do 29 lipca tego roku. Niestety, wykonawca raczej nie zdąży w tym terminie. Nie poznaliśmy jednak jak dotąd nowej daty otwarcia obiektu.

Budowa jest już mocno zaawansowana, a Dworzec Metropolitalny rośnie w oczach za sprawą ogromnych konstrukcji metalowych. Wykonawca zamontował już dwadzieścia metalowych słupów podpierających konstrukcję dachu. Docelowo będzie ich 22. W trakcie budowy wyburzono także stare instalacje pozostałe po lublińskiej gazowni, która kiedyś stała w tym miejscu.

Budowa dróg dojazdowych do Dworca Metropolitalnego

Poza powstaniem samego budynku dworca, trwają także prace dookoła niego. Wykonawca pracuje nad ukończeniem dróg dojazdowych do Dworca Metropolitalnego. Wcześniej zakończono już prace związane z kanalizacją i instalacjami pod ziemią.

W całej Polsce trwa wiele inwestycji budowanych. Przykładem może być zamknięte niedawno rondo w Polkowicach. Prace budowlane i inwestycje infrastrukturalne są sposobem polskiego rządu i lokalnych samorządów na przeciwstawienie się kryzysowi i napędzanie gospodarki.