Protest przeciwko restrykcjom covidowym

„Stop segregacji sanitarnej” – protest przeciwników restrykcji dla niezaszczepionych

Dziś w Lublinie odbył się protest, w którym uczestniczyli przeciwnicy restrykcji. Chodzi oczywiście o podzielenie ludzi na osoby zaszczepione i niezaszczepione. Przeciwnicy restrykcji sanitarnych protestowali z hasłem „stop segregacji sanitarnej”.

Przeciwnicy restrykcji sanitarnych strajkują w Lublinie

Podczas protestu, który odbył się dziś po południu, zebrała się spora grupa mieszkańców Lublina i okolic. Powodem ich spotkania był sprzeciw dla przymusu szczepień, czy restrykcji dla niezaszczepionych osób.

Grupa spotkała się pod Zamkiem Lubelskim i pomaszerowała lubelskim Starym Miastem w kierunku pl. Bolesława Łokietka. Swoje opinie wyrażali tam pod lubelskim Ratuszem.

Kto był inicjatorem tej akcji?

Instytucją, która zainicjowała protest było Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepionkach STOP NOP. Wiele osób uczestniczących w przemarszu przyniosło ze sobą plakaty i banery z różnymi hasłami. Sytuację, jaka panuje obecnie w służbie zdrowia opisał lubelski ratownik medyczny, który został zwolniony z pracy.

Ratownik mówił, że powodem jego zwolnienia z pracy było ujawnienie zgonu poszczepiennego. Zdaniem ratownika medycznego w proteście uczestniczy wielu innych przedstawicieli tego zawodu. Są przebrani ze strachu przed utratą pracy.

Protest przeciwko szczepionkom i Polskiemu Ładowi

Polski Nowy Ład, czyli zmiany w systemie podatkowym, były kolejnym powodem zebrania się dziś tylu osób. Ten temat także bowiem poruszono, wskazując na problemy związane ze zmianami w przepisach.

W trakcie dzisiejszej manifestacji część uczestników przemawiała na różne tematy. Ciężko jednak póki co stwierdzić, czy manifestacja przyniesie spodziewany efekt. Z pewnością chcieliby tego bowiem sami uczestnicy.

W innych miastach w całej Polsce także odbywały się protesty przeciwko przymusowi szczepień.