Wzrost cen gazu spowoduje problemy finansowe piekarni

Piekarnia działająca od 1944 roku może zbankrutować przez wzrost cen gazu

Najstarsza piekarnia w Lublinie funkcjonuje w mieście od 1944 roku. Teraz, przez podwyżki cen gazu, ma poważne kłopoty.

Kosmiczna podwyżka ceny gazu dla piekarni

Piekarnia Kuźmiuk w Lublinie to prywatna firma. Cieszy się uznaniem klientów już od 1944 roku! Przetrwała wiele zawirowań, okres wojny, a także zmiany ustrojowe. Teraz musi borykać się z kolejnymi problemami. Przez podwyżkę cen gazu, funkcjonuje na granicy opłacalności.

Działająca od czasów II Wojny Światowej Piekarnia Kuźmiuk w Lublinie opublikowała w swoich mediach społecznościowych poruszający wpis. Wspomniano w nim o wysokości podwyżki ceny gazu. Nowa taryfa to wzrost ceny o 887 procent. Przedstawiciel piekarni dodał, by klienci w najbliższych dniach nie pytali, dlaczego pieczywo podrożało.

Nie tylko wzrost ceny za gaz jest problemem

Wzrost ceny gazu to nie jedyne finansowe obciążenie dla Piekarni Kuźmiuk w Lublinie. Już wcześniej wiele składników i surowców używanych do wytwarzania pieczywa także podrożało.

Współwłaściciel piekarni twierdzi, że już teraz działali na granicy opłacalności. Wzrost cen pieczywa jest więc nieunikniony. Czy spowoduje to spadek zainteresowania klientów? Ciężko przewidzieć. Koszt jednostki gazu podrożał od 8 groszy do 79 groszy. Pieczywo zapewne nie podrożeje w podobnym stopniu, zmiana cen może być jednak odczuwalna, a zarazem zrozumiała dla klientów.

Ceny gazu wzrosły niemal na całym świecie, także poza Polską. W Kazachstanie wzrost cen gazu był powodem masowych protestów.