Prognoza pogody w Lublinie

Prognoza pogody na przyszły tydzień. Nawet -10 stopni w nocy!

Nadchodzący tydzień w Lublinie będzie dość chłodny. W dzień temperatura będzie wahać się w okolicy zera stopni. W nocy natomiast możemy się spodziewać mrozu i nawet dziesięciu stopni pod kreską. Pogoda w Lublinie zmienia się z dnia na dzień – koniec tygodnia będzie deszczowy i nieprzyjemny.

Słoneczny początek tygodnia – pogoda w Lublinie

Na początku tygodnia, który zaczyna się 10. stycznia, dni będą słoneczne. Temperatura to od zera do dwóch stopni w okolicy południa. Na bezchmurnym niebie ma górować słońce, a dni będą prawdopodobnie bezwietrzne. To świetne warunki na zimowy spacer, a także aktywność sportową. Bieganie i jazda na rowerze są dość przyjemne, gdy temperatura nie schodzi poniżej zera.

Znacznie zimniej będzie natomiast w nocy. Temperatura spadnie wtedy do kilku stopni na minusie. Najzimniejsza w nadchodzącym tygodniu będzie noc z wtorku na środę. Wtedy na termometrach zobaczymy nawet 9-10 stopni na minusie. Co takie warunki oznaczają dla kierowców? Temperatura na lekkim plusie w dzień i spory mróz w nocy to złe połączenie. Oznacza gołoledź na drodze, czyli cienką warstwę lodu. Często jest niemal niewidoczna, co jest dość niebezpieczne. Kierowy powinni więc zachować szczególną ostrożność.

Deszczowy koniec tygodnia

W czwartek możemy się spodziewać załamania pogody. W czwartek i piątek dni i noce będą cieplejsze. Temperatura ma wtedy wynosić około 2-3 stopnie na plusie. Synoptycy przewidują opady deszczu, śniegu i deszczu ze śniegiem. Dodatnie temperatury będą się wiązały z tym, że na zewnątrz będzie dość mokro.

W sobotę i niedzielę możemy się spodziewać opadów śniegu. Lublin i jego okolice staną się choć na kilka dni białe, co z pewnością ucieszy wiele osób, szczególnie dzieci.

Zobacz artykuł o zmianach w taryfikatorze mandatów dla kierowców od 2022 roku.

14-letni chłopiec z Lublina znalazł martwego ojca w swoim domu.

Złodziej roku! Zdradziły go ślady na śniegu.