fot. Policja

Spowodował wypadek i został ukarany. wysoki mandat dla kierowcy w młodym wieku

18-letni kierowca z gminy Biała Podlaska spowodował wypadek samochodowy we wsi Czosnówka. Poza uszkodzeniami samochodu dostał także wysoki mandat. Policja ukarała go grzywną i punktami karnymi. Zderzenie w Czosnówce na szczęście nie zakończyło się obrażeniami któregoś z uczestników.

Dwa tysiące złotych mandatu za spowodowanie wypadku

Wysokie mandaty pojawiły się w taryfikatorze wraz z nadejściem roku 2022. Od 1 stycznia Policja ma instrumenty do bardzo odczuwalnego karania kierowców, którzy łamią przepisy. Jednym z wykroczeń jest także spowodowanie wypadku samochodowego.

Młody kierowca, który prawo jazdy ma od niedawna, spowodował wypadek w miejscowości Czosnówka. Za spowodowanie wypadku otrzymał mandat w wysokości aż dwóch tysięcy złotych, a także punkty karne. Wysokie mandaty mają być sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Po otrzymaniu aż tak wysokiego mandatu młody kierowca z pewnością będzie jeździł zachowując większą ostrożność.

fot. Policja (Biała Podlaska)

Zderzenie w Czosnówce

W piątek około godziny 14 miało miejsce zderzenie w Czosnówce. W tej niewielkiej miejscowości zderzyły się dwa samochody. Młody kierowca prowadzący Toyotę zderzył się z Volkswagentm. Jaki był powód zderzenia? 18-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu.

Na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe. Na szczęście tym razem obyło się bez ofiar – nie było rannych. Młody kierowca z pewnością natomiast na długo zapamięta ten dzień. Mamy nadzieję, że wyciągnie wnioski ze swojej jazdy.

Zobacz informacje o innym wypadku, który jednak zakończył się tragicznie. Wypadek w Kościerzynie.