chłodny weekend w Lublinie

Lublin: pogoda na weekend

Zbliżający weekend jest ostatnim w styczniu. Zaplanowane zostały na niego wydarzenia związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Jakiej pogody możemy spodziewać się w Lublinie?

Pogoda w Lublinie

Niestety, wiadomości pogodowe i prognozy na najbliższy weekend nie są zbyt optymistyczne. Temperatura będzie się wahać w okolicy zera stopni, co oznacza ciapę i wszechobecne błoto. Do tego synoptycy przewidują opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

W żadnym wypadku nie oznacza to jednak zimowej scenerii i białego Lublina na weekend. Pogoda nie zachęci do wyjścia z domu.

Śnieg i śnieg z deszczem przez cały weekend 29-30.01.2022

Nadchodzący weekend rozpoczyna sobota 29 stycznia 2022 roku. Temperatura w ciągu dnia osiągnie 3 stopnie powyżej zera. Noc z soboty na niedzielę będzie minimalnie chłodniejsza – około 1 stopień nad kreską.

Przez cały dzień możemy spodziewać się opadów śniegu, który szybko jednak stopnieje.

Zła pogoda w niedzielę w Lublinie

W niedzielę pogoda będzie jeszcze gorsza. Śnieg z deszczem będzie przeplatany silnymi porywami wiatru. Odczuwalna temperatura będzie więc jeszcze niższa. W nocy spadnie do minus dwóch stroni Celsjusza, co może być powodem tworzenia się gołoledzi na jezdni.

Wieczorem wiatr osiągnie prędkość ponad 30km/h i do nawet 50 kilometrów na godzinę w podmuchach.

Na silny wiatr i opady deszczem ze śniegu skarżą się także mieszkańcy innych miejscowości, np. Rudy Śląskiej.