Zima w mieście

Dzisiaj zaczęły się zapisy na miejskie zimowisko. Oferta zajęć dla dzieci jest spora

Od 3 lutego trwają zapisy do programu „Zima w mieście”. Rodzice i opiekunowie mogą zapisać swoje dzieci na dodatkowe zajęcia, które odbywają się podczas ferii zimowych

Program „Zima w mieście” dla dzieci

Jak co roku, miejskie władze przygotowały bogatą ofertę zajęć dla dzieci. Rodzice mogą je na nie zapisać, aby ich pociechy w ciekawy sposób spędziły ferie zimowe. W województwie lubelskim ferie rozpoczną się 14 lutego. Program „Zima w mieście”

Już teraz wiadomo, że miejsc z pewnością nie wystarczy dla wszystkich chętnych. Warto więc pospieszyć się i już dziś zapisać swoje dziecko na zajęcia. Zima w Lublinie może być dla nich naprawdę ciekawa, a z wielu zajęć dzieci także sporo się nauczą.

Program dla 3 tysięcy dzieci – nie dla wszystkich będzie miejsce!

W Lublinie ferie rozpoczną się 14 lutego. Wtedy 44 tysiące uczniów szkół rozpocznie swoją przerwę zimową. Mowa tylko o uczniach szkół prowadzonych przez miasto. W programie zimowisk na rok 2022 jest natomiast 3 tysiące miejsce. Nie wszyscy mogą więc skorzystać z dodatkowych zajęć dla dzieci. Warto się więc pospieszyć.

Dodatkowo dwa tygodnie przed feriami nauka odbywała się w formie zajęć zdalnych. Podczas planowania programu zimowiska organizatorzy chcą więc sprawić, by dzieci wróciły do aktywności fizycznej. Ważne są także spotkania z rówieśnikami i odnawianie relacji społecznych.

Zajęcia dla dzieci także w formie zdalnej

Co ciekawe, część zajęć na zimowisku odbędzie się jednak także w formie zdalnej. Na szczęście nie brakuje także stacjonarnych i to bardzo ciekawych! To cała seria zajęć sportowych, edukacyjnych, czy plastycznych. Przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 do 18 lat.

Jakie zajęcia podczas akcji Zima w mieście?

W niektórych szkołach odbędą się treningi z koszykówki, można będzie także pograć w piłkę nożną. Dla fanów innych sportów udostępnione są zajęcia z pływania, czy ćwiczenia na siłowni. Miłośnicy sztuk walki także mają spory wybór – karate, judo lub taekwondo. Zimowisko nie mogłoby się odbyć bez możliwości jazdy na łyżwach – także szkolenia w jeździe figurowej.

Wiele zajęć będzie miało charakter kulturalny i kreatywny. Muzeum Narodowe przeprowadzi zajęcia nawiązujące do wystawy o skarbach. W Centrum Kultury odbędą się natomiast zajęcia fotograficzne.

Jak rozwijać pasje u dzieci?