Lublin

Ile osób odwiedziło Lublin w 2021 roku? Zobacz dane i porównanie z poprzednim rokiem

Poznaliśmy dane na temat liczby osób, które odwiedziły w poprzednim roku Lublin.

Niemal 400 tysięcy turystów w Lublinie w 2021!

Urząd Miasta w Lublinie podsumował 2021 rok pod względem liczby turystów, które tu przyjechało. Było ich 367801. Przedstawiciele Biura Rozwoju Turystyki w lubelskim ratuszu mówią także, że to niemal o 18% mniej, niż rok wcześniej. W 2020 roku Lublin odwiedziło bowiem 447 tysięcy osób.

Powodem spadku liczby przyjezdnych do stolicy Lubelszczyzny jest oczywiście lockdown. W Polsce wprowadzono go aż na 5 miesięcy początku zeszłego roku. Wpłynęło to na znaczne obniżenie mobilności turystów w całym kraju, także w Lublinie.

Jakie były te liczby przed pandemią? W 2019 roku w Lublinie odnotowano aż 661 tysięcy turystów. Te liczby obrazują, z jakimi problemami muszą się obecnie borykać przedstawiciele branży turystycznej, ale także hotelarskiej, czy restauratorzy.

Na jak długo przyjeżdżali do Lublina turyści?

Zdecydowana większość przyjezdnych była w Lublinie zaledwie przez jeden dzień. Według danych GUS 1/3 odwiedzających stanowili turyści poniżej 35 roku życia. Wśród przyjezdnych było także niemal 40 tysięcy osób zza granicy.

Większość przyjezdnych do Lublina stanowiły osoby z województwa lubelskiego, mazowieckiego i innych sąsiadujących. Mieszkańcy zachodnich województw odwiedzali Lublin sporadycznie.

Czym jest eko turystyka?