Sport

Chcesz złapać formę przed wiosną? Zastosuj się do tych zasad!

Mimo zimowej, często nieprzyjaznej aury, w lubelskich parkach i na ulicach widać sporo osób uprawiających sport. Rowerzyści i biegacze uprawiają sport z różnych względów – aby schudnąć, aby odstresować się lub trzymać dobrą formę. Zobacz, co zrobić, by do nich dołączyć!

Chcesz uprawiać sport? To to zrób!

Jednym z największych problemów osób, które chcą zacząć przygodę ze sportem, jest problem z… zaczęciem. Warto po prostu zacząć to robić, nie szukając wymówek i ewentualnych problemów. Nie masz odpowiedniego sportu, czy obuwia? Trudno, z pewnością znajdziesz w swojej szafie coś, co się sprawdzi wystarczająco dobrze.

Gdy wykonasz ten pierwszy krok, później wyposażysz się w odpowiedni sprzęt, czy odzież. Początek lutego jest świetnym momentem, by zacząć „robić formę” przed wiosną i latem. Jeżeli nie jesteś zadowolony/zadowolona ze swojej sylwetki, w ciągu najbliższych kilku miesięcy możesz znacznie ją zmienić!

Fajne ubrania motywują do wyjścia z domu

Jeżeli już wiesz, że będziesz regularnie uprawiać dany sport, kup sobie fajne wyposażenie. Musi ci się podobać. Wtedy z większą przyjemnością wyjdziesz na trening. Zakup lepszego wyposażenia może być też formą nagrody za osiągane wyniki, na przykład regularne treningi.

Jednocześnie nie przejmuj się tym, co myślą inni ludzie, na przykład przechodnie których mijasz. Ich to nie interesuje, jak wyglądasz, czy że powoli człapiesz, będąc oblanym potem. Reakcje osób trzecich w zdecydowanej części są także bardzo pozytywne, doceniają trud włożony w treningi.

Więcej informacji znajdziesz także w artykule: jak szybko złapać treningowy rytm?