Bieganie w zimie - dobre buty, czapka i rękawiczki to podstawa

Bieganie w zimie – jak się ubrać, aby nie zmarznąć?

Mimo niskiej temperatury, a często nawet opadów deszczu i śniegu, wiele osób nie rezygnuje z aktywności fizycznej. Bieganie w zimie wiąże się jednak z koniecznością odpowiedniego ubrania się. Zobacz, jak to zrobić, by nie zmarznąć.

Bieganie w zimie

Bieganie jest bardzo dobrym sposobem zachowania dobrej kondycji i formy fizycznej. Dla wielu osób jest sposobem na schudnięcie. To one w szczególności powinny odpowiednio się ubrać, szczególnie gdy nie mają w tym zakresie dużego doświadczenia.

Niezależnie od pory roku, najważniejszym elementem stroju biegacza są buty. Dotyczy to zwłaszcza osób, które maja nadwagę lub dopiero zaczynają przygodę z bieganiem. Dobre buty zapewniają amortyzację wstrząsów związanych z bieganiem – chronią więc stawy kolanowy, kostki, a także kręgosłup.

Ubranie biegacza w zimie

Bieganie w zimie często oznacza ubieranie się „na cebulkę”. Wiele warstw pozwoli zapewnić niezły komfort termiczny. Zanim zaczniemy biec, powinno być nam nieco chłodno. Jeżeli na zewnątrz czulibyśmy się komfortowo, po rozgrzaniu (podczas biegu) z pewnością łatwo się przegrzejemy. Kluczowa jest ochrona głowy i rąk – tamtędy ciepło ucieka bowiem najszybciej.

Warto wyposażyć się w bieliznę termoaktywną, która znacznie zwiększy komfort biegania. Odzież do biegania powinna być oddychająca.

Zobacz kolejny artykuł na temat biegania w zimie.