Gry podróżne dla dzieci – co zabrać ze sobą do auta czy do samolotu?

Podróżowanie z dziećmi nie zawsze przebiega bezstresowo. Nasze pociechy często nudzą się podczas dłuższej jazdy samochodem, czy też podczas lotu. Jak zorganizować dzieciom czas w podróży w sposób ciekawy i ambitny? Warto na pewno zainwestować w interesujące gry podróżne dla dzieci. Dlaczego jest to opcja warta uwagi? Jakie są rodzaje gier podróżnych?

Pasjonujące gry podróżne – praktyczne atrybuty

Gry podróżne wyróżniają się tym, że zostały zaprojektowane w specjalny sposób. Są to najczęściej gry kieszonkowe w wersji mini. Lekkie i ukryte w kompaktowych pudełkach. Zajmują niewiele miejsca w podręcznym bagażu. Decydując się na podróżne gry planszowe zwróćmy uwagę na to, jakie warunki panować będą podczas podróży. Do auta najlepiej wybierać magnetyczne gry podróżne. W samolocie, czy też w pociągu, gdzie skorzystać możemy ze stolika sprawdzą się również gry kieszonkowe bez magnesów. Funkcjonalne gry magnetyczne do samochodu spełnią swoje zadanie nawet podczas mocniejszych wstrząsów i potrąceń planszy. Dzięki magnesom elementy gry pozostaną na swoich miejscach.

Postawmy na naukę poprzez zabawę – gry kieszonkowe dla dzieci

Pochłaniające uwagę gry planszowe podróżne nie tylko potrafią urozmaicić czas najmłodszym. Pełnią również funkcję edukacyjną. Dzięki nim inwestujemy w rozwój naszych pociech. Większość gier podróżnych przeznaczona jest dla dzieci już od 3. roku życia. Ambitne, małe gry planszowe sprawiają, że dzieci uczą się logicznego myślenia oraz zasad zdrowej konkurencji. Rozwijają zręczność, spostrzegawczość, kreatywność oraz pomysłowość. Ćwiczą wyobraźnię, pamięć, cierpliwość i koncentrację. Wszystko zależy od tego, na jakie gry kieszonkowe się zdecydujemy.

Jak wybierać gry podróżne dla dzieci?

Bogata oferta rynkowa nie ułatwia zadania. Przede wszystkim zwracajmy uwagę na to, by gra była dostosowana do wieku dziecka. Nawet najbardziej interesujące gry planszowe podróżne nie spełnią oczekiwań, gdy ich poziom będzie dla dziecka zbyt trudny. Poszukujemy magnetyczne gry podróżne jedno-, czy może kilkuosobowe? Dopasujmy oczywiście grę do zainteresowań naszej pociechy. Podczas gdy jedne dzieci uwielbiają rysować, inne preferują rywalizację albo spędzanie czasu na logicznym myśleniu. A może do gustu przypadnie raczej gra pamięciowa albo quiz poszerzający wiedzę? Nie bez znaczenia pozostaje również długość trwania rozgrywki. Dla najmłodszych wybierajmy przyciągające uwagę, podróżne gry planszowe o żywiołowych barwach.

Ciekawe gry podróżne dla dzieci – propozycje

Koniecznie zainteresujmy się szeroką ofertą gier podróżnych dla dzieci. Angażujące klasyki to oczywiście znane wszystkim szachy, domino, chińczyk albo kółko i krzyżyk. Warto jednak poświęcić nieco czasu na rozeznanie rynku i zainwestować w nowe, nieznane nam dotąd gry kieszonkowe dla dzieci. Dzięki temu zwiększy się szansa na to, że nasza pociecha dłużej zajmie się zabawą.

Pasjonujące, nowoczesne gry podróżne to na przykład Dobble, Rummy, Scriba, czy też Story Cubes. Gra kieszonkowa Scriba to ceniona, edukacyjna gra słowna. Budzi sporo pozytywnych emocji, zachęca do myślenia i uczy koncentracji. Każda kolejna rozgrywka różni się od poprzedniej. Dzięki zabawie dzieci znacznie poszerzają swoje słownictwo oraz wspomagają naukę prawidłowej pisowni. Jest to wciągająca, dwuwariantowa gra rodzinna, której pierwowzorem jest słynny Scrabble.

Rodzice z pewnością pamiętają, na czym polega gra państwa miasta. Wersja podróżna tej rozgrywki, czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną. Zdecydować się można na kompaktową wersję karcianą lub też na magnetyczną grę państwa miasta w podróży. W tym przypadku na graczy czekają kolorowe magnesy, tarcza losująca z kategoriami oraz tabela wyników. Państwa miasta gra podróżna to pomysł na poszerzenie wiedzy ogólnej. Starsze dzieci będą miały okazję wykazać się między innymi znajomością sławnych osób, piosenek oraz planet.

W tym miejscu warto przedstawić także markę The Purple Cow, która stworzyła wyjątkowo bogatą serię interesujących gier magnetycznych wysokiej jakości. Urozmaicające podróż, gry podróżne Purple Cow to nie tylko planszówki, takie jak: Wyspa Skarbów, Węże i Drabiny, Wyścigi Samochodowe, czy też Kosmiczna Misja. Rodzice znajdą tu bardzo różnorodne gry magnetyczne do samochodu. Na uwagę zasługuje na przykład zabawka Doodle a Droodle, polegającą na rysowaniu i zgadywaniu. Kultowy Tangram, Memo, barwne Bingo, łączenie kropek, Mastermind, Sudoku oraz Pasjans to kolejne, fascynujące, małe gry planszowe. Najmłodsi podróżnicy z pewnością docenią takie akcesoria i odwdzięczą się długą zabawą!