Jaką firmę sprzątającą z Lublina warto wybrać?

Wybór firmy sprzątającej wcale nie jest łatwy. Oferowane przez wiele serwisów usługi znacznie różnią się od siebie. Jedni proponują klientom wyłącznie sprzątanie powierzchni użytkowych, biur i mieszkań. Inni przeprowadzają kompleksowe sprzątanie magazynów. Są też firmy oferujące o wiele więcej.

I to właśnie one mogą liczyć na przychylność klientów. Proponując im nie tylko sprzątanie, ale również dezynfekcję pomieszczeń czy pranie mebli tapicerowanych, z pewnością spełnią wymagania klientów z lubelskiego rynku. Jeśli więc zastanawiasz się, jaka firma sprzątająca z Lublina jest godna uwagi i którą z nich wybrać, przeczytaj artykuł, a znajdziesz kilka praktycznych wskazówek.

Po pierwsze – szukaj firmy z wieloletnim doświadczeniem

Wydawałoby się, że to nie ma większego znaczenia. Tymczasem pracownicy firmy, którzy wyspecjalizowali się w sprzątaniu hal magazynowych, potrafią odpowiednio wyczyścić maszyny czy z łatwością uprzątną tereny zielone, są na wagę złota. Dlatego szukaj firmy z doświadczeniem, która może udokumentować kwalifikacje swoich pracowników.

Po drugie – sprawdź dokładnie serwis sprzątający

Większość firm sprzątających z Lublina oferuje kompleksowe usługi. Ale sam przyznaj, że sformułowanie to jest tak szerokie, że właściwie nie wiadomo, czego oferta może dotyczyć. Dlatego, zanim zdecydujesz się na konkretny serwis sprzątający, rozpytaj wśród znajomych, poczytaj opinie w Internecie, a przede wszystkim zadzwoń do biura. Każda lubelska firma sprzątająca ma obsługę, która szczegółowo wyjaśni, w czym jej pracownicy mogą pomóc.

Po trzecie – sprawdź zakres usług oferowanych przez serwis sprzątający

Wybieraj sprawdzone przedsiębiorstwa, jak PRZEMEX. Firma ta oferuję naprawdę szeroki zakres usług, a o ich profesjonalizmie i terminowości przekonało się już wielu klientów, co zresztą poparte jest ich referencjami.

Firma sprzątająca z Lublina oferuje pranie dywanów oraz mebli tapicerowanych, dezynfekcję pomieszczeń, mycie okien oraz posadzek, sprzątanie biur, galerii, hal, magazynów oraz domów i mieszkań. Jej pracownicy chętnie pomogą również w doczyszczaniu po budowie czy remoncie, myciu kostki brukowej i sprzątaniu terenów zielonych.

Po czwarte – zwróć uwagę na sprzęt i środki, jakimi firma dysponuje

To, jakim sprzętem specjalistycznym oraz środkami czyszczącymi dysponuje firma, jest równie ważne jak doświadczenie pracowników. Zapytaj więc obsługę serwisu sprzątającego o to, z jakichś środków korzystają pracownicy, czy są to certyfikowane produkty oraz, czy sprzęt przeznaczony jest do profesjonalnego użytku. W przeciwnym razie możesz niepotrzebnie narazić się na dodatkowe koszty. Źle dobrane środki czystości do powierzchni, na której są używane –­­­ np. laminowane podłogi czy drewniane meble – mogą ją po prostu zniszczyć.

Po piąte – dopytaj, dokąd pracownicy firmy mogą dojechać

Nie każda lubelska firma sprzątająca świadczy usługi klientom spoza miasta czy najbliższej okolicy. Nie wszystkie firmy mają bowiem wystarczającą liczbę pracowników, by móc ich oddelegować np. na cały dzień poza miasto lub też dysponują zbyt małą ilością pojazdów do przewozu sprzętu czyszczącego. Zanim więc zdecydujesz się na podpisanie umowy, upewnij się, czy serwis świadczy usługi wyjazdowe oraz, czy koszty paliwa również będziesz musiał pokryć.

W Lublinie jest wiele firm oferujących specjalistyczne sprzątanie pomieszczeń oraz terenów do nich przylegających. Jeśli jednak zależy Ci na jakości i terminowości usług, postaw na najlepszych. Wybierz PRZEMEX. Skontaktuj się z przedstawicielami firmy i zapytaj o szczegóły oferty.