Naturalna pielęgnacja w trosce o skórę i włosy

Powrót do natury każdemu wyjdzie na dobre. Nie dotyczy to jednak wyłącznie zdrowego odżywiania się. Warto postawić także na naturalną pielęgnację. Oczywiście nie trzeba samodzielnie robić własnych kosmetyków zgodnie z tradycyjnymi recepturami, przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Obecnie można liczyć na gotowe naturalne kosmetyki, które pięknie pachną, są bardzo skuteczne i wolne od szkodliwych substancji. Coraz bardziej wypierają one chemiczne preparaty, pod którymi uginają się drogeryjne półki. Warto sięgać po kosmetyki, do produkcji których użyto darów natury. Są one odpowiednie dla każdego, niezależnie od wieku, płci i potrzeb.

Dla kogo będą odpowiednie naturalne kosmetyki?

Kosmetyki mogą powodować rozmaite reakcje skórne, o czym przekonało się wielokrotnie mnóstwo osób. Reakcja alergiczna, podrażnienia, zatkane pory i powstawanie wyprysków to popularne problemy. Dotyczy to jednak kosmetyków zawierających w swoim składzie szereg chemicznych substancji. Nie są one obojętne dla organizmu, mogą wręcz szkodzić. Skóra podziękuje za naturalną pielęgnację. Obecnie wręcz modne stały się naturalne kosmetyki, czyli z prostym składem, wolne od sztucznych konserwantów, syntetycznych związków aromatycznych. Naturalne kosmetyki są uniwersalne, odpowiednie dla każdego.

Mogą być one stosowane przez dzieci, dorosłych, osoby z różnymi problemami skórnymi, cerą wrażliwą i skłonną do alergii. Będą odpowiednie dla skóry suchej, mieszanej, tłustej, trądzikowej, atopowej, naczynkowej, dojrzałej. Zwykłe kosmetyki drogeryjne bardzo często uczulają ze względu na zawartość rozmaitych alergenów. Nie ma tego problemu z produktami naturalnymi, które nie wywołują niepożądanych reakcji ze strony układu odpornościowego. Wiele kosmetyków naturalnych posiada właściwości hipoalergiczne, są odpowiednie także dla najmłodszych. Mogą być stosowane przez noworodki. Ich działanie jest delikatny i jednocześnie skuteczne. Naturalna pielęgnacja to sposób na piękne i zdrowe włosy, ładną skórę i zadbane paznokcie. Mogą być śmiało stosowane przez kobiety ciężarne i matki karmiące.

Co przemawia za stosowaniem kosmetyków naturalnych?

Naturalne kosmetyki ceni się za to, że nie testuje się ich na zwierzętach. Wszystkie składniki użyte do ich produkcji są przyjazne środowisko naturalnemu. Większość kosmetyków naturalnych posiada certyfikaty potwierdzające zawartość surowców z upraw ekologicznych. Produkty są wysokiej jakości, bezpieczne w użyciu. Certyfikaty i atesty potwierdzają, że do produkcji naturalnych kosmetyków nie sięgnięto po żadne organizmy modyfikowane genetycznie, substancje ropopochodne, szkodliwe chemikalia. Naturalne kosmetyki nie zatykają porów skóry, nie naruszają jej naturalnej bariery hydrolipidowej, nie powodują przesuszenia ani zaczerwienienia. Ryzyko wystąpienia reakcji skórnych i podrażnienia jest znikome.

Preparaty powstałe na bazie darów natury nie wpływają negatywnie na gospodarkę hormonalną, są wolne od substancji rakotwórczych. Naturalne kosmetyki będą odpowiednie dla osób chcących odżywić skórę, nawilżyć ją, poprawić jej kondycję i wygląd. Do ich produkcji sięga się po stuprocentowe olejki eteryczne, zimnotłoczone oleje i masła roślinne, hydrolaty, ekstrakty ziołowe. Nie ma w nich silikonu, parabenów, glikoli, PEG-ów, olejów mineralnych. Naturalne kosmetyki wyróżniają się prostym i relatywnie krótkim składem. Obfitują w substancje aktywne, co przekłada się na wysoką skuteczność działania. Uzyskane efekty są długotrwałe. Szeroką gamę naturalnych kosmetyków znajdziemy na: https://dbay.pl/zdrowie-i-uroda/kosmetyki-i-akcesoria/

Jaki będzie odpowiedni kosmetyk? Po czym poznać naturalny produkt?

Przy zakupie kosmetyków należy mieć na uwadze to, co znajduje się na jego etykiecie. W przypadku produktów naturalnych zdecydowana większość składników powinna być pochodzenia roślinnego. Warto wybierać kosmetyki, które są zrobione w co najmniej 98% z surowców naturalnych. Kluczową kwestią jest również to, aby produkt nie był testowany na zwierzętach. Taka informacja musi znaleźć się na opakowaniu. W naturalnym kosmetyku nie może być składników GMO, substancji ropopochodnych, SLS, PEG, syntetycznych konserwantów i aromatów. Kolejną kwestią będzie to, aby kosmetyk został wyprodukowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Użyte składniki mineralne muszą być pozyskane bez ingerencji chemicznej. Najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrywanie się w kosmetyki, które spełniają wymogi rygorystycznych certyfikatów typu Cosmos Natural. Na rynku działa Wiele polskich firm, które tworzą swoje produkty z rodzimych darów natury, więc warto je kupować i wspierać tym polską gospodarkę.