Ambasador USA w Lublinie

Mark Brzeziński, ambasador USA przebywa obecnie w Lublinie. Sprawdzamy, co mówił podczas swojego ostatniego przemówienia.

Mowa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej

Mark Brzeziński wystąpił wczoraj na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie wygłosił mowę. W swoim przemówieniu mówił o tym, że NATO będzie bronić każdego metra kwadratowego terytorium państw członkowskich, w tym Polski. Zapewniał, że Polska jest bezpieczna. Dodał także, że USA i Polska są sojusznikami. W swoim przemówieniu wspomniał także, że amerykańsko-polska relacja militarna i dotycząca bezpieczeństwa jest najsilniejsza w historii.

Wojna na Ukrainie

Mark Brzezinski w swoim przemówieniu nie zapomniał także o trwającej na Ukrainie wojnie. Podkreślił, że obecna sytuacja jest tragiczna. Zapewnił, że pomimo tej sytuacji, w dalszym ciągu trwają negocjacje, ale wojna zakończyła się dyplomatycznie. Dodał także, że sankcje w Rosji działają. Nie zapomniał także o tym, że jednymi z ofiar wojny są także młodzi Rosjanie. To nie zostali odcięci od świata, od dostępu do nauki i wiedzy. To pokazuje, jak wiele osób cierpi przez prowadzone obecnie działania wojenne.