Basen w Kraśniku oddany do użytku

Jedna z największych inwestycji ostatnich lat dobiegła do końca. W miejscu starej i degradowanej pływalni zbudowano całkiem nowy obiekt. Nowe miejsce rozrywki w mieście ma służyć zarówno mieszkańcom, jak i sportowcom. Basen będzie otwarty już jutro.

Uroczyste otwarcie basenu

Dziś w Kraśniku miało miejsce uroczyste otwarcie miejskiego basenu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Obiekt sportowy znajduje się przy ul. Żwirki i Wigury. W skład tego obiektu wchodzi basen sportowy o wymiarach 25 m x 12,60 m i głębokości od 1,20 do 1,80 m oraz brodzik o wymiarach 12,60 x 6,10 m i maksymalnej głębokości 0,9 m. Nie zabraknie także części rekreacyjnej z hydromasażem, sauna sucha i mokra, a także brodzik z urządzeniami wodnymi dla dzieci takimi jak: zjeżdżalnia, pulsujące wodą żabki i armatki wodne. Oprócz części sportowej, na basenie znajdują się również nowoczesne szatnie i pomieszczenia administracyjne. Basen otwarty będzie od jutra. Będzie czynny w dni powszednie od godz. 7:00 do godz. 21:00 a w weekendy od godz. 10:00 do 18:00.

Największa inwestycja ostatnich lat

Jak podkreśla Wojciech Wilk, budowa nowej pływalni była największą inwestycją zrealizowaną przez samorząd Miasta Kraśnik w ostatnim 30-leciu. Całość kosztowała 12 mln zł, z czego 3 mln zł pochodzą z Ministerstwa Sportu i Turystyki.