Informacje o kolejnych włamaniach w Lublinie i okolicy

Niestety coraz częściej w ostatnim czasie słyszy się o tym, że dochodzi do włamań. Mieszkańcy Lublina i okolic czują niepokój i liczą na szybkie znalezienie sprawców. Najbardziej narażone są domki jednorodzinne. Sprawdzamy, co wiadomo w sprawie włamań.

Kradzieże nadal trwają

Niestety nadal na terenie Lublina i w okolicach dochodzi do włamań i kradzieży. Mieszkańcy są coraz bardziej przerażenie takim obrotem stacji. Policjanci codziennie otrzymują kilka zgłoszeń dotyczących włamań, kradzieży i prób włamań. W ostatnim czasie włamywacze grasowali m.in. na Czechowie oraz na jednym z osiedli na terenie Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Przestępcy obierają sobie za cel mieszkania, które główne znajdują się na parterze lub domki jednorodzinne. Do samych włamań dochodzi również na terenie gmin w pobliżu Lublina. Odnotowano przypadki kradzieży w miejscowościach na terenie gminy Jabłonna i gminy Krzczonów w powiecie lubelskim. Złodzieje najczęściej przedostają się przez okna i drzwi balkonowe.

Apel do mieszkańców

Nie da się ukryć, że jest to poważna sprawa, dlatego na stronie jeden z gmin można przeczytać bardzo ważne informacje. Warto zwracać uwag, czy pod blokiem lub domem nie kręci się ktoś podejrzany. O wszystkim, co wzbudziło nasze podejrzenie warto powiadomić policję.

Jak zabezpieczyć mieszkanie w bloku i domu jednorodzinnym?

Jeśli mieszkasz w bloku, to pamiętaj o tych kilku ważnych zasadach:

– wyposaż drzwi do mieszkania w odpowiednie zamki patentowe posiadające atesty;
– zamontuj w drzwiach zabezpieczenia przeciwwyważeniowe;
– zainstaluj system alarmowy.

Z kolie mieszkańcy domów jednorodzinnych muszą pamiętać o takich kwestiach jak:

– okratowanie okienek piwnic, tarasów i drzwi balkonowych, zwłaszcza tych z tyłu budynku;
– zabezpieczeniu drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, poprzez które łatwo można dostać się do domu;
– oświetleniu ciemnych obszarów wokół domu, zainstaluj fotokomórkę (złodziej nie lubi światła);
– dobrym rozwiązaniem jest pies stróżujący, który zazwyczaj robi dużo hałasu widząc nieznajomą osobę i tym samym może spłoszyć ewentualnych włamywaczy;
– o systemie alarmowym i monitoringu.