Fundacja Leroy Merlin pomoże uchodźcom z ukrainy

Fundacja Leroy Merlin wesprze Miasto Lublin w działaniach na rzecz ukraińskich uchodźców.  Co dokładnie będzie się działo w ramach tej współpracy?

Jakie działania zostały podjęte ramach pomocy?

W ramach współpracy, Fundacja przeprowadzi niezbędne prace remontowe w jednym z miejskich lokali, aby dostosować go do potrzeb uchodźców. Adaptowane miejsce będzie dodatkowym punktem zbiorowego zakwaterowania dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie. Miasto Lublin od początku wojny wspiera uchodźców, korzystając z pomocy Urzędu Miasta, jednostek organizacyjnych, organizacji pozarządowych i mieszkańców.

Więcej informacji o fundacji

Leroy Merlin to francuska sieć sklepów budowlano-dekoracyjnych założona w 1923 roku. Fundacja Leroy Merlin to organizacja związana z tą siecią, która zajmuje się działalnością charytatywną i społeczną.

Uchodźcy w Polsce

Przypomnijmy, że w wyniku trwającego konfliktu na wschodzie Ukrainy, wiele osób ucieka z kraju w poszukiwaniu bezpieczeństwa i lepszego życia. W Polsce, jak i w innych krajach europejskich, są one objęte pomocą i wsparciem ze strony rządu i organizacji pozarządowych.