Oszustwo w Lublinie

Mieszkańcy Lublina zostali zmanipulowani podczas rozmów telefonicznych i przekazali oszustowi ponad 150 000 PLN. Oszust podawał się za lekarza sprzedającego leki przeciw COVID-19. Jednak podejrzany został teraz aresztowany przez policję.

Oszustwo przy telefon

W pierwszej połowie lutego mieszkańcy Lublina otrzymali telefony od oszustów podszywających się pod lekarzy. Jedna z ofiar, mieszkanka dzielnicy Wrotków, przelała 22 000 PLN na konto oszusta. Twierdził on, że pieniądze są przeznaczone na leczenie członka rodziny, w tym przypadku jej wnuczki.

To nie jedyny przypadek

Podobnie, mieszkaniec dzielnicy Ponikwoda przekazał temu samemu mężczyźnie 130 000 PLN. W obu przypadkach chorzy mieli znajdować się w ciężkim stanie z powodu infekcji spowodowanej koronawirusem, a pieniądze były pilnie potrzebne na leki.

Udało się złapać przestępców

Policjanci z Lublina zdołali zidentyfikować podejrzanego, który pobierał pieniądze od mieszkańców. Mężczyzna został aresztowany w województwie małopolskim i miał przy sobie 8 000 PLN w gotówce. 35-letni podejrzany został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie został postawiony zarzut i następnie trafił do sądu, który zarządził jego tymczasowe aresztowanie. W przypadku skazania sprawcy grozi do 8 lat pozbawienia wolności.