Gdzie mieszkać w Lublinie? Najatrakcyjniejsze dzielnice w mieście!

Lublin to największy ośrodek miejski po wschodniej stronie Wisły.

Cieszy się renomą prężnie działającego ośrodka akademickiego, kulturowego, ale i biznesowego. Jak się jednak mieszka tutaj na co dzień? Które rejony miasta warto brać pod uwagę, szukając własnego mieszkania? Oto kilka podpowiedzi!

Co się liczy przy wyborze lokalizacji?

Własne mieszkanie to nie przelewki. Często jego zakup wiąże się z koniecznością zaciągnięcia dużego kredytu hipotecznego, a więc zobowiązania finansowego na wiele lat. Wybierając lokalizację czy konkretnego dewelopera, bierze się zatem pod uwagę szereg aspektów, dzięki którym mieszkanie to ma gwarantować poczucie bezpieczeństwa i sprawność codziennego życia w mieście. Liczą się więc przede wszystkim:

  • relacje sąsiedzkie,
  • okolica przyjazna dzieciom (szkoły, przedszkola, place zabaw, parki, itd.),
  • bliskość terenów zielonych,
  • dobra komunikacja (korki, miejsca parkingowe, komunikacja publiczna, ścieżki rowerowe, wypożyczalnie rowerów i hulajnóg),
  • infrastruktura handlowa w pobliżu,
  • wysokość opłat,
  • bliskość placówek medycznych.

Jeśli chodzi o mieszkania na sprzedaż w Lublinie, deweloperzy decydują się najczęściej na nowoczesne inwestycja w kilku najatrakcyjniejszych dzielnicach.

Najlepsze dzielnice do zamieszkania w Lublinie

Jedną z najciekawszych lokalizacji są Abramowice – młoda dzielnica, która ciągle się jeszcze rozwija. Dzięki temu może zaoferować mieszkańcom dokładnie to, czego potrzebują. Nie brakuje tu terenów zielonych i atmosfery spokoju idealnej do stworzenia prawdziwego domowego azylu.

W zachodniej części Lublina triumfy ścięci Konstantynów. Dzielnica doceniana jest głównie za szeroką ofertę rozmaitych sklepów oraz stosunkowo niewysokie koszty życia. Poza tym mieszkań na sprzedaż szuka się także na Czechowie czy Czubach.

Jeśli najważniejszym z twoich kryteriów jest jednak cena, nie musisz rezygnować z przystępnej lokalizacji w ładnym otoczeniu. W pewnym oddaleniu od Starego Miasta, ale wciąż w kręgu najlepszych dzielnic pod tym względem pozostają np. Węglin Północny czy Zemborzyce.