15 mln na remont szpitala dziecięcego

Marszałek województwa lubelskiego, Jarosław Stawiarski, przekazał aneks dofinansowania na przebudowę szpitala dziecięcego Ryszardowi Śmiechowi. Dodatkowe 15 milionów złotych pochodzi z tzw. resztówek po perspektywie finansowej Unii Europejskiej. Dyrektor potwierdził, że przyznanie dodatkowych środków pozwoli na zakończenie remontu w terminie. Trwający gruntowny remont modernizuje oddziały i doposaża szpital w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną. Rocznie hospitalizuje ponad 30 tysięcy pacjentów.

Kilka słów o szpitalu dziecięcym

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie to jedna z największych i najważniejszych placówek medycznych w regionie. Jest to lecznica specjalizująca się w opiece nad dziećmi i młodzieżą, która oferuje kompleksowe leczenie wielu chorób i schorzeń.

Szpital ten posiada liczne oddziały, w tym m.in. hematologii, onkologii i transplantologii dziecięcej, centrum urazowe dla dzieci, a także stację dializ. Zatrudnieni tam specjaliści i pracownicy medyczni dbają o zdrowie i dobre samopoczucie pacjentów, oferując im wysoką jakość opieki medycznej oraz wyposażenie w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną.