Prezes Motor Lublin zawieszony

Trener drugoligowego zespołu piłkarskiego Motoru Lublin, Goncalo Feio, pozostaje na swoim stanowisku. Natomiast prezes Paweł Tomczyk został zawieszony w pełnieniu swojej funkcji na trzy miesiące. Decyzja ta została podjęta po tym, jak trener Feio uderzył plastikowym pojemnikiem na dokumenty prezesa Tomczyka. Wydarzenie to spowodowało rozbicie łuku brwiowego i wymagało wizyty w szpitalu. Pełnienie obowiązków prezesa zostało powierzone członkowi rady nadzorczej, Robertowi Żyśko.

Historia prezesa i trenera klubu

Feio i Tomczyk dołączyli do Motoru w drugiej połowie września 2022 roku. Drużyna była na ostatnim miejscu w tabeli z siedmioma punktami. Od tamtej pory drużyna zdobyła 21 punktów w dziesięciu kolejnych meczach i przesunęła się na ósme miejsce w tabeli, z sześciopunktową stratą do lokaty premiowanej barażami o pierwszoligowy awans.

Zawieszenie prezesa

W konferencji prasowej, główny udziałowiec Motoru Zbigniew Jakubas oraz przewodnicząca rady nadzorczej Izabella Bobrzyk poinformowali o decyzji o zawieszeniu prezesa Tomczyka.  Wyrażono nadzieję na oczekiwane sukcesy. Goncalo Feio wyraził swoje ubolewanie i przeprosił za swoje zachowanie. Jakubas uzasadnił swoją decyzję pragmatyzmem i podkreślił zasługi prezesa Tomczyka w dotychczasowej działalności klubu.