Sprzątanie Bystrzycy

Dołącz do akcji sprzątania brzegów Bystrzycy! W najbliższą i kolejną sobotę Grupa Posprzątajmy Lublin we współpracy z firmą Oponeo zapraszają do wiosennego porządkowania brzegów rzeki. Podczas obu wydarzeń, które odbędą się 25 marca oraz 1 kwietnia o godzinie 10, będziemy sprzątać publiczne tereny nad rzeką Bystrzyca. Warto zauważyć, że są to ładne i przyrodniczo cenne tereny. Niestety zaśmiecone różnymi odpadami, w tym również częściami samochodowymi i oponami.

Kampania Kręci Nas Ekologia

Sprzątanie terenu nie jest jedynym celem drugiej edycji kampanii „Kręci Nas Recykling”. Podobnie jak w roku poprzednim firma Oponeo planuje, że za każde cztery zebrane zużyte opony posadzi nowe drzewo w miejscu wymagającym zalesienia. Tegoroczną nowością jest wprowadzenie do projektu elementu rywalizacji. Ma zachęcić lokalne społeczności do brania udziału w akcjach sprzątania terenów zielonych. 10 gmin, które w czasie swoich zbiórek uprzątną największą ilość odpadów, będzie mogło wybrać schroniska dla zwierząt.

Ważne informacje

Warto pamiętać, że w Lublinie przy ul. Metalurgicznej 13k działa Punkt Selektywnej Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), w którym każdy mieszkaniec miasta może zostawić bezpłatnie opony. Każde gospodarstwo domowe może zostawić 8 opon rocznie. Niestety, wciąż w Lublinie  znajdują się zużyte opony. To problem, który wynika głównie z niewiedzy lub przyzwyczajenia, wyniesionego z poprzednich pokoleń. Dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w akcji sprzątania, a w przypadku posiadania zużytych opon, skorzystania z darmowego punktu selektywnej zbiórki.