Znane miejsce zakochany będzie remontowane

Zakochani często odwiedzają kładkę nad ulicą Filaretów. Jak się okazuje, miejsce to nie jest wygodne ze względu na ażurowa kratkę. Nie da się ukryć, że stanowi ona zagrożenie po opadach deszczu. Obiekt, który łączy osiedla Piastowskie i Mickiewicza na terenie Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, będzie poddany przebudowie. Miasto szuka wykonawcy inwestycji, który zrealizuje ją w ciągu pół roku.

Nietypowe miejsce dla zakochanych

Kładka została wybudowana w celu zapewnienia bezpiecznego przejścia przez ruchliwą ulicę Filaretów. Jednocześnie od kilku lat mówi się o konieczności jej remontu. Jej stan techniczny jest kiepski, a brak odwodnienia uniemożliwia prawidłową eksploatację. Inwestycja była odkładana ze względu na brak środków finansowych, ale w tegorocznym budżecie Lublina udało się zarezerwować 1,8 mln zł na jej realizację. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie prac, które obejmą wymianę głównej płyty pomostu, zastąpienie ażurowej kratki pełną płytą oraz wymianę balustrad i zakonserwowanie stalowej konstrukcji obiektu, aby zapobiec korozji.

Będzie remont!

Prace potrwają  pół roku, a kładka zostanie wyłączona z użytkowania na czas ich realizacji. Konkretny termin zostanie ustalony po podpisaniu umowy z wykonawcą. Warto zauważyć, że kładka nad ulicą Filaretów jest popularnym miejscem dla zakochanych, którzy wieszają na niej kłódki z podpisanymi inicjałami. Decyzja w sprawie tych kłódek zostanie podjęta na późniejszym etapie.