Jaki salon optyczny w Lublinie wybrać?

Wybór salonu optycznego bywa sporym wyzwaniem – zwłaszcza dla osoby, która chce zamówić swoje pierwsze okulary korekcyjne lub kupić pierwsze soczewki kontaktowe. Na terenie Lublina działa wiele salonów optycznych. Większość deklaruje najwyższą jakość usług i rozbudowaną ofertę. Jak znaleźć wśród nich miejsce, które spełni wszystkie nasze potrzeby? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, wybierając salon optyczny w Lublinie.

#1 Reputacja

Poszukiwania zacznijmy od sprawdzenia opinii o różnych salonach optycznych w Lublinie. Możemy:

 •   przeszukać Profile Firmy w Google,
 •   wejść na forum i znaleźć odpowiedni wątek,
 •   poczytać recenzje na fanpage’ach na Facebooku,
 •   zadać pytanie na lokalnych grupach lub profilach typu Spotted Lublin,
 •   zrobić wywiad wśród rodziny, znajomych, współpracowników.

Dużo pozytywnych, wiarygodnych opinii to dobry wskaźnik wysokiej jakości usług. Oczywiście trzeba pamiętać, że aspekty, które dla jednych osób są kluczowe, dla nas mogą nie mieć większego znaczenia. Chodzi na przykład o marki premium w ofercie czy możliwość zbadania wzroku na miejscu.

#2 Możliwości

Kolejną, ważną kwestią są możliwości, które powinien oferować wybrany salon optyczny. Zastanówmy się, czego potrzebujemy:

 •   czy zależy nam na kompleksowym badaniu wzroku, czy mamy już receptę od okulisty i chcemy tylko kupić soczewki kontaktowe albo zamówić okulary korekcyjne;
 •   czy zależy nam na dużej ilości brandów i modeli oprawek w asortymencie, najnowszych kolekcjach itd., czy jest nam raczej obojętne, jakiej marki będą nasze okulary;
 •   czy szukamy korekcji dla siebie, czy dla innej osoby o specyficznych potrzebach, np. dla małego dziecka, seniora, osoby z niepełnosprawnością czy pacjenta okulistycznego.

Jeśli nie jesteśmy pewni, jak rozbudowana i zróżnicowana oferta spełni nasze oczekiwania, warto postawić na Okularium, salon optyczny w Lublinie W tym salonie znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy: zbadamy wzrok, dobierzemy oprawki i szkła, skorzystamy z opcji finansowania i ubezpieczenia zakupu oraz wykonamy przegląd i serwis okularów.

#3 Ludzie

Od wiedzy i doświadczenia personelu salonu optycznego w głównej mierze zależeć będzie nasze zadowolenie z dobranej metody korekcji wady wzroku. Dobry salon optyczny powinien zatrudniać wykwalifikowanych specjalistów z branży optycznej: doradców klienta, optyków, optometrystów oraz/lub refrakcjonistów. Jeżeli zdiagnozowano u nas chorobę oczu, okulary mają być wykonane dla dziecka lub posiadamy poważną wadę wzroku, zweryfikujmy doświadczenie i przygotowanie salonu w tym zakresie. Pamiętajmy, że diagnozy i leczenia schorzeń narządu wzroku może podjąć się wyłącznie lekarz okulista.

#4 Sprzęt

Odpowiedni sprzęt diagnostyczny może znacząco wpłynąć na szybkość, komfort i dokładność badania. Salon optyczny, który dysponuje takimi urządzeniami, daje większą szansę na precyzyjne dopasowanie korekcji okularowej.

#5 Wybór

Jeśli to dla nas ważne, sprawdźmy jakie marki i modele oprawek, soczewek okularowych oraz kontaktowych są dostępne w poszczególnych salonach optycznych w Lublinie. Możemy odwiedzić pobliskie punkty osobiście, zadzwonić, wysłać zapytanie online, przejrzeć ofertę na stronie www, zadać pytanie w mediach społecznościowych itp.

#6 Podejście

Poziom obsługi klienta potrafi zadecydować o wyborze danego salonu optycznego albo przeciwnie – zniechęcić nas do jakiegoś miejsca na zawsze. Skontaktujmy się z różnymi salonami optycznymi w Lublinie: osobiście, telefonicznie, mailowo albo przez social media. Oceńmy:

 •   czy personel był zaangażowany w rozmowę,
 •   czy w zrozumiały sposób odpowiedział na nasze pytania,
 •   czy poczuliśmy się „zaopiekowani”.

#7 Dostępność

Zwróćmy uwagę na lokalizację salonu optycznego i godziny otwarcia. Wybierzmy miejsce, które jest dla nas łatwo dostępne i działa po godzinach naszej pracy. To szczególnie ważne, jeśli wiemy, że będziemy potrzebować regularnych wizyt stacjonarnych. Dla wielu osób istotna pozostaje kwestia umawiania spotkań, np. na badanie wzroku, aby uniknąć czekania. Niektóre salony optyczne umożliwiają rezerwację wizyty online.

#8 Profity

Warto przyjrzeć się dodatkowym korzyściom dla klienta. Niektóre salony optyczne mają ciekawe programy lojalnościowe oraz atrakcyjne promocje – stałe i cykliczne.