Podsumowanie sezonu trzecioligowego w grupie IV: awans, spadki i emocje do ostatniej minuty

W sezonie trzecioligowym w grupie IV zakończonym niedawno, najistotniejszymi wydarzeniami okazały się awans Stali Stalowa Wola oraz degradacja Korony II Kielce, Wisły Sandomierz, Lublinianki i ŁKS Łagów. Decydującą batalię o utrzymanie stoczyła Chełmianka Chełm, która ostatecznie zdołała uniknąć spadku. Tymczasem Avia Świdnik uplasowała się na drugim miejscu w tabeli.

O pozostaniu wśród drużyn trzeciej ligi Chełmianka mogła marzyć jedynie w przypadku zwycięstwa na własnym terenie przeciwko KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski oraz korzystnych rezultatów w trzech innych spotkaniach. Uczniowie Grzegorza Bonina spełnili swoje zadanie, pokonując rywali 1:0. W międzyczasie na ich korzyść ułożyły się też wyniki meczów innych ekip. Nie bez znaczenia był fakt, że Korona II Kielce prowadząc 3:1 z Czarnymi Połaniec, przegrała ostatecznie 3:4 po bramce straconej w końcowej fazie gry.

Ta nieoczekiwana porażka sprawiła, że to zespół z Kielc został zmuszony do opuszczenia trzeciej ligi na rzecz niższej klasy rozgrywek. Atmosfera początku sobotniej rywalizacji w Chełmie była napięta, a zawodnicy miejscowi świadomi byli ważności tego spotkania. W pierwszej połowie gospodarze stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia bramek m.in. dzięki wysokiemu zaangażowaniu Krystiana Wójcika oraz Jakuba Knapa. Mimo tego, wówczas żadnej z drużyn nie udało się wpisać na listę strzelców.