Wieczór Poezji i Malarstwa Urszuli Katarzyny Bydlińskiej w Pawłowie

Ostatni piątek przyniósł spotkanie mieszkańców Pawłowa z Urszulą Katarzyną Bydlińską. W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury odbyło się wydarzenie, podczas którego artystka zaprezentowała swój najnowszy tomik poezji oraz swoje malarskie dzieła. Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowie, gm. Rejowiec Fabryczny, wspólnie zorganizowali ten wieczór poezji i malarstwa.

Przez uczestników spotkania miały miejsce recytacje wierszy z tomiku „Otulam się Tobą” w wykonaniu Doroty Gołębiowskiej, Katarzyny Chomy, Anny Wołosiuk, Marty Kozak oraz uczestniczek zajęć teatralnych prowadzonych przez pawłowski GOK. Autorka również wyrecytowała własne utwory poetyckie. Romantyczny nastrój tego piątkowego wieczoru podkreślił mini recital Zespołu Acoustic River.

Urszula Katarzyna Bydlińska mieszka i pracuje na terenie gminy Siedliszcze. Od wczesnych lat dzieciństwa tworzyła poezję, pisząc m.in. wierszyki o sąsiadach, swoich ukochanych psach oraz podejmując się krótkich, dziecięcych form antysystemowych podczas stanu wojennego. Jej rodzice przechowywali te wiersze w tajemnicy z oczywistych powodów. Podczas nauki w szkole średniej fascynacja polskimi i rosyjskimi poetami zaowocowała pierwszymi utworami o tematyce uczuciowej.

Bydlińska zdobywała nagrody i wyróżnienia za udział w konkursach literackich, a na przestrzeni swoich studiów na UMCS w Lublinie zadebiutowała w tygodniku Angora wierszem „Biedronka”. Mimo kilku publikacji większość jej twórczości pozostawała schowana w szufladzie, aż do momentu, kiedy zachęcona przez Joannę Pąk postanowiła wydać debiutancki tomik poezji pt. „Otulam się Tobą”.