XXIV Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski im. Stanisława Dobrowolskiego Wierzbica 2023

Między 26 czerwca a 1 lipca 2023 roku, na terenie gminy Wierzbica, odbędzie się kolejna, dwudziesta czwarta edycja Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego im. Stanisława Dobrowolskiego. Wydarzenie to ma już swoją historię, bowiem organizowane jest nieprzerwanie od roku 2000. W tegorocznej edycji głównym tematem przewodnim będzie „Wierzbica – nasza mała ojczyzna”.

Na przestrzeni kilku dni, Wierzbica stanie się miejscem spotkań 17 artystów, zarówno z Polski, jak i z Ukrainy. W ramach pleneru malarze oraz rzeźbiarze będą miać okazję pracować w różnych lokalizacjach, takich jak Integracyjne Centrum Kulturalno-Rekreacyjne w miejscowości Wierzbica – Osiedle czy Szkoła Podstawowa im. K. Górskiego w Wierzbicy. Uczestnikom zostanie przydzielony czas na stworzenie dzieł sztuki, takich jak obrazy, płaskorzeźby oraz monumentalne rzeźby, które będą inspirowane pięknem okolicznych krajobrazów i kultury ziemi wierzbickiej.

W poprzednich edycjach pleneru, artyści koncentrowali się na różnorodnych tematach związanych z Wierzbicą, takich jak miejscowa architektura, przyroda, obiekty sakralne, wizerunki świętych, portrety czy scenki obyczajowe przedstawiające życie wiejskie. Wydarzenie to stanowi nie tylko okazję do twórczego działania artystów, ale również możliwość dla zwiedzających i pasjonatów sztuki do obserwowania procesu twórczego na żywo.

Wszyscy zainteresowani będą mogli podziwiać artystów podczas pracy w amfiteatrze w Wierzbicy oraz na terenie Szkoły Podstawowej im. K. Górskiego. To wyjątkowe wydarzenie kulturalne pozwala na bliskie spotkanie ze sztuką i jej twórcami w malowniczych okolicach gminy Wierzbica.