Otwarcie nowej instytucji kultury w Lublinie

W budynku po dawnym aptece, mieszczącym się przy ulicy Herberta 14 w lubelskiej dzielnicy Dziesiąta, odbywać się będą różnego rodzaju wydarzenia, takie jak zajęcia stałe, warsztaty czy wystawy. Właśnie tam zaczęła funkcjonować filia Dzielnicowego Domu Kultury Bronowice.

Pracownie Kultury Dziesiąta to świeżo powstała miejska instytucja kulturalna, która podlega pod Dzielnicowy Dom Kultury z Bronowic. Jest to trzecia filia tej jednostki, po wcześniej otwartych na ulicy Hutniczej na Tatarach oraz ulicy Makowej na Kośminku.

Prezydent Lublina, Krzysztof Żuk, wyraził swoją ambicję tworzenia miejsc dla kultury w tych dzielnicach miasta, gdzie istnieje zapotrzebowanie na tego typu przestrzeń. Zauważył, że szkoły często oferują takie miejsca, ale podlegają one pewnym ograniczeniom. Dlatego dzieci będą miały możliwość korzystania z oferty Pracowni Kultury Dziesiąta w czasie wolnym od lekcji.

Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta ds. kulturalnych, zwróciła uwagę, że myśl o stworzeniu placówki kultury w Dziesiątej jest obecna od wielu lat. Podkreśliła, że otwarcie Pracowni Kultury było marzeniem osób tworzących lokalną społeczność.