Antoni Norbert Patek uczczony w Lubelskim Centrum Konferencyjnym

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym (LCK) niedługo zostanie uhonorowany Antoni Norbert Patek, pochodzący z regionu lubelskiego pionier w dziedzinie przemysłowej produkcji zegarków. Jego imieniem zostanie nazwana reprezentacyjna sala konferencyjna.

Sala, będąca pod patronatem Patka, zwana będzie „salą z zegarami” i będzie się znajdować na pierwszym piętrze budynku LCK. To prestiżowe miejsce spotkań biznesowych dla przedsiębiorców z województwa lubelskiego, całego kraju oraz z zagranicy. Dzięki nadaniu sali imienia Antoniego Norberta Patka, organizatorzy pragną przypomnieć o tym, że założyciel najbardziej znanej i prestiżowej marki zegarków na świecie pochodził właśnie z Lubelszczyzny. Zegarki te pierwotnie trafiały do wybitnych postaci, władców oraz królów. Upamiętnienie tej wyjątkowej osoby ma również na celu promowanie LCK jako miejsca spotkań dla przedsiębiorców – wyjaśnia Aleksander Batorski, dyrektor Lubelskiego Centrum Konferencyjnego.

Uroczystość nadania sali imienia Antoniego Norberta Patka została zaplanowana na 16 czerwca. Wydarzenie to odbędzie się podczas dwudniowej konferencji zatytułowanej „Passion for watches – Antoni N. Patek”. Termin ten prawie pokrywa się z 211. rocznicą urodzin wybitnego zegarmistrza, która przypada na 14 czerwca.