Poleska Dolina Bugu: nowe samoobsługowe stacje naprawy rowerów przed letnim sezonem

Właśnie przed nadejściem lata rowerzyści otrzymują dobrą wiadomość – na terenie Lokalnej Grupy Działania „Poleska Dolina Bugu” pojawiły się pierwsze samoobsługowe punkty naprawy rowerów. Nowe stacje są rezultatem realizacji projektu współpracy o nazwie „Dobre praktyki w zakresie turystyki”.

W sumie powstało cztery tego typu stacje, umieszczone na różnych lokalizacjach: w Susznie (przy Małym Obszarze Recepcyjnym Green Velo), w Okunince (również przy MOR Green Velo), w Suchawie (obok świetlicy wiejskiej) oraz w Lubieniu (w pobliżu altany rekreacyjnej).

Od teraz użytkownicy rowerów mogą w dowolnym momencie przeprowadzić bezpłatną i samodzielną naprawę swojego jednośladu. Możliwe jest wykonywanie takich czynności jak zmiana wysokości siodełka, dopasowanie położenia pedałów, prostowanie kierownicy, dostosowanie hamulców i przerzutek czy nawet wymiana opon. Stacje wyposażone są także w zintegrowane pompki z adapterem, które pozwalają na odpowiednie napompowanie kół, niezależnie od rodzaju wentyla w dętce.

Wykonywanie napraw jest ułatwione dzięki specjalnie wyprofilowanemu zaczepowi na szczycie stacji, na którym można zawiesić rower. Dzięki dostępnym stacjom nie ma już potrzeby kupowania różnorodnych narzędzi oraz szukania odpowiedniej przestrzeni w domu na przeprowadzenie samodzielnej naprawy jednośladu.