Przetarg na budowę stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Lublinie

Urząd Miasta Lublin poszukuje wykonawcy, który zajmie się postawieniem 164 ogólnodostępnych stacji do ładowania samochodów elektrycznych w 82 różnych miejscach na terenie miasta. Chętni mogą składać swoje oferty do 26 czerwca tego roku, jak poinformowała Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza.

Według informacji przekazanych przez Góźdź, miasto chce, aby wybrany podmiot wynajął na 10 lat łącznie 2750 metrów kwadratowych powierzchni w 82 miejscach Lublina. Następnie ma powstać na nich 164 stacje do ładowania samochodów elektrycznych, które będą odpowiednio oznakowane. Wykonawca będzie również pełnił funkcję operatora i dostawcy usług ładowania dla tych punktów.

Justyna Góźdź dodała, że każda z planowanych stacji ma składać się z dwóch punktów ładowania o mocy minimum 22 kW. Przy każdej stacji zaplanowano również po dwa miejsca parkingowe dla samochodów korzystających z usług ładowania.

W ramach umowy z wykonawcą, wybrany podmiot będzie miał 100 dni na uzyskanie wszystkich potrzebnych zgód, decyzji oraz zezwoleń, aby infrastruktura ładowania pojazdów elektrycznych mogła powstać na terenie Lublina. Po upływie tego czasu zostanie podpisana dziesięcioletnia umowa dzierżawy. Natomiast cała nowa infrastruktura ma być gotowa do użytku w ciągu roku od momentu zawarcia umowy.