Motor Lublin U24 bezbłędny w meczu z Enea Stalą Gorzów, ale przegrywa z Tauronem Włókniarzem Częstochowa

Drużyna U24 Motoru Lublin pokazała swoją dominację w poniedziałkowym meczu przeciwko Enea Stali Gorzów, wygrywając zaległe spotkanie z ogromną różnicą punktów – 58:32. W kolejnym dniu zawodów, we wtorek, sytuacja była nieco inna, gdyż tym razem drużyna Tauron Włókniarz Częstochowa świętowała zwycięstwo na terenie Al. Zygmuntowskich, wyprzedzając rywali wynikiem 49:41.

Na początku poniedziałkowego meczu lublinianie przejęli kontrolę nad rywalami i triumfowali w sześciu pierwszych biegach. Dzięki temu szybko zdobyli przewagę 28:8. Goście odnieśli sukces jedynie dwukrotnie (wygrywając 4:2), natomiast dwie pozostałe gonitwy zakończyły się remisami. Mimo to, większość czasu to zawodnicy z Lublina przeważali.

Antti Vuolas znów dał z siebie wszystko, jednak musiał dwukrotnie uznać wyższość młodego Norwega – Mathiasa Pollestada. Mimo to, Fin był głównym punktującym „Koziołków” z wynikiem 13 punktów. Do tego dodajemy dziewięć punktów i bonus zdobyty przez Bartosza Bańbora. Natomiast w trzech startach Noel Wahlqvist uzyskał komplet punktów. Najlepszym zawodnikiem gości był Pollestad, który zgromadził 11 „oczek”.

W wtorek drużyna Tauron Włókniarz pojawiła się na torze przy Al. Zygmuntowskich. Początek spotkania był wyrównany, a po pięciu biegach goście prowadzili 17:13. Jednak po dwóch kolejnych podwójnych zwycięstwach wynik zmienił się na korzyść gości, osiągając 27:15. Gospodarze walczyli dzielnie, ale udało im się jedynie zredukować straty do sześciu punktów. Ostatecznie „Medaliki” odniosły triumf 49:41, co było możliwe głównie dzięki wysiłkom Mitchella Cluffa i Kacpra Halkiewicza. Pierwszy z nich zdobył 12 punktów, a drugi – 11 oraz bonus. Po stronie lublinian ponownie najlepszy okazał się Vuolas z wynikiem 13 punktów.