Rozpoczęcie sezonu letniego 2023 na lotnisku w Lublinie z nowymi połączeniami

W poniedziałkowy poranek na Port Lotniczym Lublin odbył się pierwszy start samolotów w kierunku Monastyr w Tunezji, inaugurując tym samym sezon letni 2023. Tegoroczne możliwości podróżowania z lubelskiego lotniska są znacznie bardziej interesujące niż podczas poprzedniego sezonu, ze względu na większą liczbę dostępnych kierunków.

Jak podkreśla Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin, w tym roku po raz pierwszy w historii tego lotniska do siatki połączeń wprowadzono loty do Tunezji. Wcześniej, w sobotę, wystartowały również dwa samoloty zmierzające do Antalyi w Turcji. Ponadto, w poniedziałek przed godziną 5:00 rano, odbył się inauguracyjny rejs z turystami udającymi się do Tunezji.

Marcin Małysz, prezes Biura Podróży Exim Tours, wyraża swoje zadowolenie z decyzji o uruchomieniu kolejnych kierunków z lubelskiego lotniska, oprócz już istniejących połączeń do Chorwacji i Bułgarii. Według niego, współpraca z takim portem lotniczym, jak ten w Lublinie, zapewnia znaczne możliwości pozyskania nowych klientów. Dzięki temu, oferta biura podróży dociera do osób z mniejszych miejscowości, dla których dotychczasowa odległość od lotnisk często stanowiła przeszkodę w zakupie wycieczki.