Rekonstrukcja stadionu miejskiego w Zamościu budzi sentymenty

W Zamościu, przy ulicy Królowej Jadwigi, znajduje się prawie 100-letni stadion miejski, który wielokrotnie przechodził różne przebudowy. Obecnie jednak ma być praktycznie odbudowany od podstaw. Aktualnie na terenie stadionu prowadzone są prace rozbiórkowe, podczas których usunięto już znaczną część trybun czy betonowych konstrukcji i ogrodzeń. Ten widok wywołuje wzruszenie u wielu mieszkańców miasta.

Jeden z 64-letnich mieszkańców Zamościa, którego spotkano obserwującego prace rozbiórkowe zza płotu OSiR, opowiada o swoim sentymentalnym stosunku do obiektu. Mówi, że zdaje sobie sprawę z konieczności naprawy budynku ze względu na jego zły stan techniczny, ale dla niego to miejsce ma ogromną wartość emocjonalną. Wspomina, jak stadion był areną wielu ważnych rywalizacji sportowych oraz meczów „Hetmana”. Podkreśla również pamięć o słynnych dożynkach z okazji 400-lecia założenia Zamościa, które miały miejsce w 1980 roku. Stadion kiedyś tętnił życiem i radością.

Inny z mieszkańców, będący kibicem piłkarskim, również wyraża swoje smutne odczucia w związku z obecnym wyglądem stadionu. Mówi, że nawet jeśli obiekt nie był idealny, to przecież był to ich stadion. Wobec tego widok jego rozbiórki budzi emocje i żal.