130 entuzjastów rowerzystów uczestniczy w Tour de Lubelskie: Rajd na promocję turystyki rowerowej i zdrowego stylu życia

W sobotę, 22 lipca, około 130 miłośników jazdy na dwóch kołach zgromadziło się, aby uczestniczyć w rajdzie rowerowym znanym jako Tour de Lubelskie. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Powiat Chełmski we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury im. Ryszarda Kapuścińskiego w Pawłowie oraz Gminą Rejowiec Fabryczny.

Mainą inicjatywy było nie tylko zwrócenie uwagi na piękno turystyki rowerowej w regionie, ale także promowanie i popularyzowanie zdrowego trybu życia. Ponadto, wydarzenie miało za zadanie propagować postawy proekologiczne wśród mieszkańców powiatu chełmskiego. Ważnym elementem tej inicjatywy było również kształtowanie emocjonalnych więzi między mieszkańcami a ich regionem.

Dodatkowo, rajd stanowił doskonałą okazję do integracji społeczności lokalnej i promocji atrakcyjnych turystycznie miejsc powiatu chełmskiego. Poprzez udział w takim wydarzeniu, uczestnicy mieli szansę odkryć i docenić naturalne piękno swojego regionu, a jednocześnie podkreślić znaczenie aktywności fizycznej i dbałości o środowisko.