Festyn sportowo-rekreacyjny zorganizowany przez Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie „Semper Fidelis”

W ostatnią sobotę, miłośnicy wojskowości i rekreacji mogli cieszyć się wyjątkowym wydarzeniem. Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie „Semper Fidelis”, mające swoją siedzibę w Rejowcu Fabrycznym, po raz pierwszy zorganizowało festyn o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Wydarzenie to przyciągnęło sporą liczbę uczestników, a na braku atrakcji nikt nie mógł narzekać.

Akcentem wojskowym imprezy były pokazy sprzętu oraz uzbrojenia, prezentowane przez Nadbużański Oddział Straży Granicznej, 19 Nadbużańską Brygadę Obrony Terytorialnej oraz 19 Dywizjon Artylerii Samobieżnej. Uczestnicy mieli szansę zobaczyć m.in. kołowy transporter opancerzony Rosomak. Na uwagę zasługiwały także atrakcje o charakterze militarnym. Ponadto, na miejscu pojawiły się konie ze stadniny Renaldo Ostrowskiego, również pochodzące z Rejowca Fabrycznego.

Uwieńczeniem festynu były różnorodne gry i konkursy z nagrodami dla najmłodszych uczestników. Dla wszystkich dostępna była również wojskowa grochówka, co dodatkowo podkreślało tematykę imprezy. Wszyscy bawili się dobrze – dzieci, młodzież i dorośli. Festyn przyciągnął nawet lokalne osobistości, w tym starostę chełmskiego Piotra Deniszczuka.

Choć wcześniejsza prognoza pogody zapowiadała deszcz, ten nie przeszkodził w dobrej zabawie. Pogoda finalnie sprzyjała uczestnikom, a całe wydarzenie odbyło się przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.